Новости, Общество, Эксклюзив

Лідерка партії «Голос» Кіра Рудик: Якби ми обирали, за яку реформу варто боротися не на життя, а на смерть, то це точно була б судова

Лідерка партії «Голос» Кіра Рудик: Якби ми обирали, за яку реформу варто боротися не на життя, а на смерть, то це точно була б судова
17.03.2021 10:20

12 березня Запоріжжя відвідала лідерка партіїї “Голос” Кіра Рудик. Народна депутатка разом з командою влаштували турне країною задля презентації плану розвитку України на 2021 рік.

У Запоріжжі представниця “Голосу” відвідала греблю ДніпроГЕС та зустрілася з очільником області Олександром Старухом. Про це детальніше в іншому нашому матеріалі.

“Акценту” вдалося поспілкуватися з головою парламентської партії та поставити кілька запитань, які стосуються Запоріжжя, області та країни.


—  Яка мета Вашого візиту до Запоріжжя? Чи доводилося бувати тут раніше?


—  Так, я була тут раніше. Зараз рада повернутися до Запоріжжя з командою “Голосу” в рамках національного туру-презентації плану “Голос-2021”. Як найбільш професійна партія в українському парламенті, ми звикли планувати свою діяльність і вимірювати результати. Тому ми розробили план, яким чином ми будемо працювати у 2021 році, і зараз подорожуємо Україною та презентуємо нашим командам на місцях та громадянам те, як партія “Голос” допоможе вирішити проблеми українців у регіонах.


  Розкажіть про цей план детально.

Партія “Голос” чи не єдина виконує свої обіцянки, які дала на парламентських виборах у 2019 році. На сьогоднішній день ми вже виконали 36% своєї програми. Це − гідний результат, який ми досягли, сумлінно виконуючи свою роботу, а не займаючись популізмом з трибуни.

Із останніх прикладів наших виконаних обіцянок — включення сенсорної кнопки в парламенті, щоб унеможливити «кнопкодавство». Дев’ять скликань Верховної Ради не змогли цього зробити. Завдяки зусиллям та наполегливості «Голосу» це нарешті відбулося.

Другий приклад – ми позбавили силові структури нехарактерних для них повноважень у розслідуванні економічних злочинів. Тепер ті, хто “кошмарив” бізнес, не давав йому розвиватися, будуть позбавленіцієї можливості… Право розслідувати економічні злочини отримав новий орган, Бюро економічної безпеки, де працюватимуть уже не силовики, а “білі комірці”. Так це працює в розвинених країнах світу і тепер буде працювати в Україні. Це ті досягнення, які ми вже показали у 2021 році.

Тепер в турі ми презентуємо наступні кроки “Голосу”. Наш План складається з двох основних напрямків. Перший — тактичний, це, звичайно, боротьба з СOVID. Повернення до нормального життя є пріоритетом номер один.

Другий — стратегічні напрямки, серед яких − — технологічна економіка. Україні потрібно робити якісні стрибки у розвитку, щоб досягти економічного зростання. Другий напрямок − національна безпека. Ми щойно повернулися з Донеччини та Луганщини. Питання здобуття миру на українських умовах стоїть дуже гостро. За багато років воно не зсунулося з мертвої точки. У нас є перелік кроків, щоб вирішити це питання, зокрема почати варто з залучення до процесу стратегічних міжнародних партнерів таких, як Сполучені Штати, де змінилася президентська адміністрація. Ми можемо очікувати, що санкційно-дипломатичний спосіб закінчення війни спрацює, або зрушиться в сторону покращення умов для України.

Далі, іще один напрямок − судова реформа. 26 років країна намагається отримати справедливі суди. Від судової влади залежить все — стабільна економіка, міжнародні інвестиції, зменшення еміграції українців. Якби ми обирали, за яку реформу варто боротися не на життя, а на смерть, то це точно була б судова. Зараз ми на тому етапі, коли і президент, і партія “Голос” внесли в Раду свої законопроєкти. У нашому законопроєкті закріплене чітке бачення, яким чином мають виглядати справедливі суди. Це бачення погоджене з міжнародними інституціями. Я впевнена, українці вже дуже скоро отримають результати цієї реформи.

І останній напрямок нашого Плану — екологія та енергоефективність. Знаєте, не перестаю дивуватися, що для нашого уряду осінь приходить завжди “дуже раптово”. Питання, чим платити за газ, як має працювати ринок газу,  як людям пережити зиму чомусь, завжди “неочікувані”. Принципова задача партії “Голос” — зробити так, щоб держава могла планувати на 3-4 роки. Тоді ми будемо думати не як зробити знижку на газ, а як інвестувати в енергоефективність. Наприклад, в утеплення державних установ та дитячих садочків. За 2-3 роки ці інвестиції окупляться, і не треба буде платити так багато грошей та займатися ручним регулюванням ринку газу. Бо як відомо, найдешевший куб газу той, який не використали.


—  Вакцинація від COVID-19. Які помилки влади ви бачите? Що можна покращити? Як ми бачимо, темпи вакцинації низькі.


—  Ми вчора зустрілися з фармацевтами та лікарями на Донеччині та Луганщині. Влада публічно заявляє про те, що лікарі та військові – у пріоритеті вакцинації. Але насправді зараз на Сході немає достатньої кількості вакцини, і, що не менш жахливо, там майже немає  інформації про необхідність вакцинуватися. І тому люди банально не вірять, що вакцина безпечна та ефективна.

Ми бачимо абсолютний провал у напрямку інформування населення. Подивіться на Ізраїль та США, де всі лідери думок, від президента до мерів і зірок, вкладають величезні ресурси в інформаційну кампанію щодо необхідності вакцинації.

Що відбувається у нас: ми ще у жовтні знали, що буде вакцинація. Ми як партія розробили спеціальний план та передали його до МОЗу. Вже тоді потрібно було починати активну інформаційну кампанію. На жаль, цього не було зроблено. І ось вам результат: 50% українців відмовляються вакцинуватися. Тому влада терміново має збільшувати довіру до вакцини та пояснювати всіма доступними способами, що вакцинація безпечна.

Другий аспект проблеми — організаційний. Чому люди, які хочуть вакцинуватися, не можуть цього зробити? Процес організовано таким чином, що людина не знає про залишки ампул у лікарнях та не може прийти до лікарні і отримати вакцину. Цей процес має бути прозорим, а усі охочі без суттєвих протипоказань мають отримати вакцину.

Чому не вакцинують сімейних лікарів? Кожен із них обслуговує до двох тисяч пацієнтів і є впливовим лідером думок. Ось вам спосіб, куди розподілити вакцину, щоб не викидати її.


—  Які шляхи вирішення проблем Запоріжжя ви можете запропонувати? Наприклад, екологія є болючою темою. Викиди промислових підприємств, забруднення води… Що має змінитися на законодавчому або контролюючому рівні?


—  Ми бачимо проблему на законодавчому рівні. Позаминулого тижня моя колега Леся Василенко  безпосередньо вносила важливі поправки до законопроєкту про промислові забруднення, які допоможуть зробити його ефективним. Ці поправки були підтримані екологічним комітетом парламенту.

Цей законопроєкт передбачає автоматичний контроль цього явища та нові штрафи для підприємств-забруднювачів. Тобто все буде відбуватися не так, як зараз, коли приїжджає комісія, печі вимикають і вже після замірів вмикають знову. Спостереження буде вестися цілодобово, що відповідає міжнародним стандартам.

З іншого боку, ми знаємо, що забруднювачі, які є зараз, не платять штрафи у повному обсязі. Тут ми знову повертаємося до питання судової реформи. Її втілення — єдиний спосіб змусити платити штрафи тих, хто зараз хабарями залагоджує ситуацію.

Приклад. Коли в нас дороги розбивалися фурами, які були перевантажені, єдиним способом боротися з цим було зробити автоматичні зваження. Так правоохоронні органи можуть мати конкретні докази та покарати винних. Звичайно, хабарі залишилися, але кількість перевантажених фур значно зменшилася.

Тут ще є окреме питання — структура екологічного податку. Зараз підприємства-забруднювачі платять кошти, які надходять до бюджету та використовуються, наприклад, для висадки дерев. Але ж це не вирішує питання забруднень. Кошти не використовуються для модернізації підприємства і не допомагають дієво вирішити проблему.

Саме тому, один із економічних планів “Голосу” — амністія капіталів. Це повернення мільярди доларів до бюджету, які лежать в офшорах. Ми хочемо, щоб ці гроші були рівномірно розподілені між Пенсійним Фондом для покриття його дефіциту та екологічними проектами, у тому числі в промислових регіонах країни. Для цього ми вже подали та зареєстрували відповідний законопроєкт у парламенті.


  Стосовно реформи освітньої галузі. У Запоріжжі серед батьків школярів дуже неоднозначне ставлення до реформи освіти у частині переформатування середньої школи. Коли вони діляться на початкову школу, гімназії та ліцеї. В деяких закладах забирають молодшу школу, в деяких — навпаки залишають лише її. Це дуже незручно територіально, коли діточок по 6-8 років взимку доведеться водити до школи за 1,5-2 км. В Запоріжжі вже є кілька петицій до місцевої влади з цього приводу.


—  Реформа української школи вже відбувається. Таке розподілення — частина її реалізації, яка дозволить вирішити системні проблеми у галузі освіти. Так, вона неприємна і на місцях втілюється погано.

Але те, що школи переносяться дуже далеко — питання реалізації реформи на місцевому рівні. Про це потрібно говорити з владою та департаментами освіти. Якщо треба більше початкових шкіл, в тому чи іншому районі, їх треба створювати. Але відкотити назад реформу буде хибним кроком. Адже це єдиний шлях для нас як держави до якісної освіти в найближчому майбутньому.

Навіщо це робиться? Переформатування середньої школи дає більш концентровану та ефективну роботу з дітьми різного віку. Розділення робиться, щоб задовольнити потреби, наприклад, в обладнанні. Для дітей середньої школи потрібні дитячі майданчики, спортзали. Для дітей старшої школи – сучасні методи навчання, лабораторії і так далі. Якщо ми хочемо, щоб за 3-5 років наші школи були дійсно класні, то таке розподілення необхідне.

Важливо також пам’ятати і про булінг, який відбувається в школах між старшокласниками та молодшими дітьми. Розділення за віком якраз унеможливлює подібні явища. Переваги реформи вагоміші за її незручності. Із недоліками можна впоратися шляхом написання петицій до міської влади та постійного діалогу. Я впевнена, що у ближчому майбутньому ми всі побачимо плюси реформи.


—  І останнє питання. До кого запоріжці можуть звертатися з нардепів “Голосу”? Чи є закріплений депутат за нашим регіоном?


—  За Запорізькою областю є закріплений депутат від «Голосу», це — Леся Василенко, яка займається екологією. Незабаром у Запоріжжі ми будемо відкривати громадську приймальню народного депутата.

Ми обов’язково про це повідомимо для того, щоб запоріжці знали, що їх голос буде почутий. Будьте впевнені, ми використовуємо всі можливості, які дає велика національна партія, щоб відстоювати інтереси громадян!

Подписывайтесь на Акцент в

 

17.03.2021 10:20


Об Авторе

Александр Чубукин