Логістичний локдаун Енергодара: дорога до міста всіяна спаленими авто (ВІДЕО)

Війна

На тимчасово окупованій частині Запорізької області продовжує погіршуватися ситуація з транспортним сполученням. Російські ресурси опублікували відео з однієї з доріг у напрямку Енергодара, вздовж якої залишаються численні згорілі та пошкоджені автомобілі.

На хвилинному записі, знятому із салону машини, можна побачити щонайменше сім-вісім окремих знищених транспортних засобів. Серед них — легкові автомобілі, вантажівки, причепи та великогабаритна машина, схожа на самоскид.

Частина автомобілів вигоріла майже повністю, деякі відкинуло з дороги в поле або перекинуло. На узбіччях і проїжджій частині також залишаються уламки та сліди горіння.

Через якість і ракурс відео встановити точну кількість знищеного транспорту складно: окремі уламки можуть належати ще кільком машинам. За приблизною оцінкою, протягом хвилини автомобіль проїхав близько 1–1,5 кілометра дороги.

Енергодар опинився у транспортній ізоляції

Раніше «Акцент» повідомляв, що окупаційна адміністрація була змушена зупинити автобусне сполучення між Енергодаром та низкою населених пунктів. Офіційною причиною росіяни назвали загрозу ударів FPV-дронів.

Зокрема, були скасовані рейси до Дніпровки, Іванівки, Кам’янки, Мелітополя, Кирилівки та Дніпрорудного. Обмеження запровадили як на виїзд з Енергодара, так і на в’їзд до міста. Терміни відновлення повноцінного сполучення окупаційна влада не називала.

Оприлюднене відео наочно демонструє небезпеку руху дорогами навколо міста. Ураження транспорту ускладнюють логістику російських окупаційних сил, однак водночас посилюють ізоляцію цивільного населення, для якого автобусні рейси залишалися одним із небагатьох способів дістатися до інших населених пунктів.

Небезпечною стала й дорога до Запорізької АЕС

Загроза для транспорту зберігається навіть на маршрутах між Енергодаром і промисловим майданчиком Запорізької атомної електростанції.

Як раніше писав «Акцент», на цій ділянці було знищено службовий автомобіль Toyota Camry, у якому перебували представники окупаційної адміністрації ЗАЕС. Тоді загинули головний інженер підконтрольної «Росатому» структури Олександр Яковлєв і водій Дмитро Філіппов. Детальніше про загиблого інженера та його роботу після окупації станції можна прочитати у нашому попередньому матеріалі.

Російська сторона заявляла, що автомобіль був атакований безпілотником. Українські офіційні джерела причетність до цього удару не підтверджували.

Транспортний локдаун накладається на комунальну кризу

Ізоляція Енергодара відбувається на тлі масштабних інфраструктурних проблем в інших окупованих містах регіону.

Зокрема, у сусідньому Дніпрорудному мешканці повідомляли про тривалу відсутність електропостачання, перебої з водою та зв’язком, а також проблеми з вивезенням побутових відходів. Докладніше про комунальний колапс на тимчасово окупованій території Запорізької області ми розповідали раніше.

Сукупність транспортних, енергетичних і комунальних проблем свідчить про поглиблення кризи на окупованій частині Запорізької області. При цьому російська адміністрація не пропонує жителям стабільних альтернативних маршрутів або зрозумілих термінів відновлення нормального сполучення.

Читайте також: Запоріжжя та Вільнянськ зранку 19 липня під масованим ударом дронів (ФОТО)