Новости, Общество, Политические новости

На мера Запоріжжя Володимира Буряка подали заяву в прокуратуру і поліцію (ФОТО)

На мера Запоріжжя Володимира Буряка подали заяву в прокуратуру і поліцію (ФОТО)
30.06.2021 15:14

Міського голову звинувачують в незаконному звільненні секретаря Запорізької міськради Анатолія Куртєва.

Нагадаємо, минулої п’ятниці мер Запоріжжя Володимир Буряк видав розпорядження про звільнення Анатолія Куртєва з посади секретаря Запорізької міської ради. Причина звільнення, за його словами, полягає в тому, що в декларації Анатолія Куртєва при перевірці були виявлені неправдиві відомості. Коментуючи своє рішення, Буряк назвав його «не політичним».

Однак депутати міськради впевнені в зворотньому і вважають, що своїми діями мер порушив закон, а в основі його рішення лежать виключно особисті мотиви. Зокрема сам Анатолій Куртєв заявив наступне:

«21 травня за особистою ініціативою я надав пояснення щодо вказаних розбіжностей разом із копією інформаційної довідки від 17.03.2021 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та копії документів що підтверджують набуття права власності на земельні ділянки до 2013 року; договору купівлі-продажу. Однак Запорізька міська рада у порушення вимог проводила перевірку більше 25 календарних днів. Окрім того, не було проаналізовано та враховано вказані пояснення та надані мною докази, а Головою ради безпідставно прийнято рішення про звільнення мене з посади секретаря Запорізької міської ради, що свідчить про зневагу до положень Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» збоку Володимира Буряка», — зазначив Куртєв.

Таким чином, дії мера можна класифікувати згідно ч.1 ст. 172 КК України (незаконне звільнення працівника з особистих мотивів) і ч.1 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем). Відповідну заяву сьогодні, 30 червня, зробили депутати від фракції «Слуга народу» в Запорізький міській раді.

Глава фракції Регіна Харченко також повідомила, що в Запорізьку обласну прокуратуру і Головне управління Нацполіції в Запорізькій області було направлено заяву про незаконні дії мера Буряка.

«Наразі нами підготовлено позовну заяву до Запорізького окружного адміністративного суду. Ще вчора вона була подана. Ми наполягаємо в судовому порядку скасувати таке розпорядження і поновити особу на посаді. Окрім того, нами подана заява до правоохоронних органів (обласної прокуратури і ГУНП в Запорізькій області), адже дії міського голови підпадають під злочин передбачений ст. 172 (незаконне звільнення особи з особистих мотивів) КК України», — зазначила Регіна Харченко.

У заяві також сказано, що мер Буряк порушив терміни проведення перевірки новообраного секретаря міськради, проігнорував пояснення та копії документів, а також перевищив свої службові повноваження
Депутати вимагають початку розслідування незаконних дій мера Володимира Буряка.

Прим. Фото — 061.

Подписывайтесь на Акцент в
30.06.2021 15:14


Об Авторе

Александр Чубукин