Новини, Події, Фото-відео, Экология

На трасі при виїзді із Запоріжжя масово видаляють дерева: хто це робить і чи можна безкоштовно отримати дрова (ФОТО, ВІДЕО)

На трасі при виїзді із Запоріжжя масово видаляють дерева: хто це робить і чи можна безкоштовно отримати дрова (ФОТО, ВІДЕО)
21.02.2024 12:42

У Запоріжжі на виїзді з Шевченківського району місцеві жителі помітили вирубку дерев в посадках по узбіччях траси “Харків-Сімферополь”. 

«Акцент» вирішив перевірити, чи на законних підставах здійснюється видалення насаджень. Після звернення читачів ми вирушили до місця, зафіксували, як виглядає процес, а також поспілкувалися з присутніми там співробітниками. Детальніше про це — у нашому репортажі.

Так, 16 лютого вирушаємо до Шевченківського району. Обабіч дороги помічаємо автомобілі, місця спилу  деревини, великі купи складених гілок, рідше дрова. Запитатися, що відбувається, вирішили у чоловіка, який стояв у лісосмузі. Він представився Едуардом і одразу запропонував нам переглянути відповідні документи  — роботи на об’єкті проводить ПП Шемет М.С., що погоджені районною адміністрацією.

«Вирубка є санітарною, з метою очищення дороги від порослі, яка заважає безпечному руху трасою. Ми зрубаємо тільки заздалегідь позначені екологами дерева, які є аварійно-небезпечними», — повідомив чоловік.

Варто зазначити, що дана ділянка траси від аварійних дерев та порослі не розчищувалася вже кілька років. Все це призвело до того, що узбіччя дороги тут майже немає. В умовах великої кількості ям та вибоїн це ще більше ускладнює рух водіям. Сподіваємося, що після очистки лісосмуги від порослі дійде час і до ремонту дорожнього покриття, яке стало вже небезпечним для водіїв.


узбіччя дороги, де розчищена лісосмуга

узбіччя дороги, де ще треба прибрати порослі

Також варто відзначити, що паралельно працівники прибирають сміття, якого тут накопичилося за останній час чимало. Але це вже більше питання до місцевих мешканців — їм самим необхідно зберігати свій район у чистоті та порядку.

Едуард — прелставник підприємства, що проводить видалення дерев

На місці згодом з’явився інший представника підрядника ПП Шемет М.С. Олексій, що безпосередньо відповідає за безпеку на місці вирубки. Він звернув нашу увагу на те, що всі працівники мають спеціальний одяг, а на дорозі за технікою безпеки розташовані необхідні дорожні знаки. Місця зрубів промарковані відповідною фарбою в залежності від категорії. Поряд стоїть подрібнювач дрібної деревини, а великі і здорові дерева у посадці залишаються незайманими. 

Від. ред. Звичайно ми не є екологами та експертами, але візуально нами не було помічено видалених здорових дерев та насаджень.

під видалення йдуть трухляві дерева — їх тут вдосталь
подрібнювач деревини

«Громадяни, в тому числі внутрішні переселенці, які живуть на дачах, можуть безкоштовно взяти у нас деревину для опалення прямо тут. Ми навіть даємо відповідні документи з собою, щоб не було питань у правоохоронців. Інше веземо на склад, звідки у нас теж його можна забрати» — сказав він.

Чоловік показав документи від місцевої влади, де в таблицях позначені найменування  дерев, які потрібно видалити, а також лист до ГУНП про проведення робіт.  Більше того, підприємець Шемет М.С., як вказано на паперах, до кінця квітня має висадити молоді насадження на завершальному етапі роботи, а також провести побілку дерев. Тобто там, де залишилися галявини — з’являться нові насадження. За спил і  висадження приватний підприємець не отримує коштів з міського бюджету, а заробляє лише на проданій деревині. Втім, як ми зазначали вище, деревина не лише продається, а, її можуть отримати і звичайні люди.

Всі роботи на ділянці траси Харків-Сімферополь від АЗС Shell  до закінчення межі міста (фактично перед Матвіївкою) мають бути завершені до кінця лютого.

В процесі нашого візиту на місце вирубки завітали представники ПАТ «Запоріжжяобленерго», які теж контролюють вирубку на ділянці поблизу високовольтних ліній. Тож, як бачимо, відповідні органи тримають процес під контролем. 

Також нам показали деревину безпосередньо на складі підприємця, яка потім реалізується та видається мешканцям, що потребують допомоги.

склад деревини

Чи дійсно деревину можна отримати безкоштовно?

Кожного дня є люди, що приїжджають та збирають деревину та вивозять ії як на дахах, так і в причепах власних авто (дивіться на нашому відео). Також ми зв’язались із запоріжцями, кому підприємець Шемет допоміг дровами останнім часом. Одна — це жінка-інвалід із Заводського району, інша родина — батьки загиблого героя під Бахмутом. Сім’ї отримали по дві автівки дров.

Місцеві мешканці безкоштовно беруть дрова з місця видалення аварійних дерев по трасі Харків-Сімферополь

Більше фото:

Підписуйтесь на Акцент в
21.02.2024 12:42


Об Авторе

Александр Чубукин