Війна, Новини, Події, Фото-відео

На Запоріжжі під час шикування на день артилериста загинули більше 20 бійців 128-ї бригади (ФОТО, ВІДЕО)

На Запоріжжі під час шикування на день артилериста загинули більше 20 бійців 128-ї бригади (ФОТО, ВІДЕО)
04.11.2023 23:50

У прифронтовому населеному пункті Запорізької області командування планувало нагородити бійців 128-ї гірсько-штурмової бригади, зібравши їх в одному місці. В цей час російські терористи нанесли ракетний удар по скупченню українських військових.

Як передає Акцент, трагедія сталася вчора у Запорізькій області. Спочатку інформація з’явилася у соцмережах, пізніше після розголосу змушені були її підтвердити і офіційні особи — голова Закарпатської ОДА Віктор Микита та міністр оборони Рустем Умеров.

За наявною інформацією загибло від 20 до 22 військових та цивільних, зокрема і військовий капелан. Ще приблизно стільки ж людей отримали поранення. Командир бригади, нібито, запізнився на 3 хвилини і його це врятувало.

Військові та відомі волонтери вибухнули з гнівними дописами в соціальних мережах:

Шикування на прифронтових територіях.

Розміщення особового складу в одній будівлі. Або навіть у казармах на ППД. Командування, яке піхоті малює стрілочки на мапі, опускаючись з управління корпусом до управління відділенням.

Та багато інших проявів совкового ідіотизму, некомпетентності та злочинного пофігізму, від чого гинуть наші військові.

Вже було багато таких історій. На жаль. Без системних змін таких історій буде ще більше.

Вічна слава вбитим. Довічне — командиру, який організував те чорне шикування, — написав Сергій Стерненко.

Бійці бригади, з якими вдалося поспілкуватися журналісту Акценту, схиляються до думки, що наводку зробив хтось із місцевих, дізнавшись про плани зібрати військових на шикування. Втім це ніяк не змінює ситуації та не знімає відповідальності з командувача, що дав розпорядження зібратися бійцям, серед яких було чимало офіцерів, у купу.

У другій половині дня на ситуацію вимушені були відреагувати керівництво Закарпатської ОДА та міністр оборони Устем Умеров. Останній заявив про проведення перевірки обставин відповідними органами МО.

ОНОВЛЕНО.

Від ракетного удару в Запорізькій області загинув один з найкращих артилеристів — Дмитро «Таксист» Мілютін

«В Запорізький області загинув від ракетного удару один з найкращих і найвмотивованіших артилеристів країни Дмитро «Таксист» Мілютін. Двічі доброволець. АТО і повномасштабна війна. Працював в Дебальцевому під час оборони міста. Зустрічались з ним там на позиціях 128-ої бригади.

Напевно, вражений російський корабель в Керчі можна було б вважати «отвєткою» за Дмитра та інших загиблих від російської ракети офіцерів. Але ми їх могли не втратити, якби виконувався наказ на заборону «совкового» шикування на фронті», — написав журналіст Андрій Цаплієнко.

Також 5 листопада з’явилося відео нанесення удару ракетою Іскандер по скупченню військових:

За інформацією, яка є в мережі, командиром 128-ї бригади є Дмитро Лисюк, який начебто був причетний до контрабанди цигарок з т.з. «ЛНР» в 2019 році.

За інформацією народного депутата від «Батьківщини» Олексія Кучеренко в наслідок обстрілу загинули 28 військових та 53 були поранені…

Підписуйтесь на Акцент в
04.11.2023 23:50


Об Авторе

Александр Чубукин