Новости, Общество, Политические новости

Нардеп Синютка у Запоріжжі позитивно оцінив роботу місцевої «Європейської Солідарності»

Нардеп Синютка у Запоріжжі позитивно оцінив роботу місцевої «Європейської Солідарності»
09.12.2021 09:13

Вчора, 8 грудня, Запоріжжя з  робочим візитом відвідав народний депутат України, перший заступник голови партії «Європейська Солідарність» Олег Синютка. 

Під час короткого брифінгу він відповів на питання журналістів, а також зустрівся з партійцями і депутатами Запорізької області. Народний депутат оцінив роботу Запорізької команди «Європейської Солідарності» та наголосив: команда заслуговує на подяку, адже місцеві партійці працюють на результат. 

Моя позиція не значила б нічого, якщо б не позиція наших депутатів у міській раді Запоріжжя, в обласній раді Запоріжжя і в усіх інших місцевих радах Запорізької області. Це люди, які не ганяються за посадами, це люди, які готові бути в опозиції й розповідати правду доти, поки громади не отримають владу, яка буде працювати для людей” — зазначив Олег Синютка.

Наразі «Європейська Солідарність» входить до  рад всіх рівнів Запорізької області та є єдиною проукраїнською силою,представленою  в Запорізькій обласній та Запорізькій міській раді. В регіоні є 80 депутатів «Європейської  Солідарності». Це військові, волонтери, підприємці, науковці, лікарі, педагоги, громадські діячі, молодь і досвідчені політики та патріоти своєї країни.

Разом з цим Олег Синютка звернув увагу на питання виборів міського голови в Запоріжжі. Раніше народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії “Європейська Солідарність” Ігор Артюшенко направив звернення до ВРУ з вимогою надати відповідь, чому не призначена дата позачергових виборів міського голови Запоріжжя. Як виявилося, в Києві документи від Запорізької міської ради отримали лише 18 жовтня, тобто через 19 днів. Хоча закон прямо говорить, що документи мали б надійти не пізніше ніж за 15 днів.

Більше того, міська рада свідомо передала до ВР не весь необхідний пакет документів. А призначений на 1 грудня профільний комітет не розглянув це питання.
Під час брифінгу Олег Синютка наголосив, що в Верховній Раді свідомо гальмується призначення позачергових виборів мера Запоріжжя: 

Насправді, керувати містом мають ті, кого оберуть люди. Тому ми вимагаємо негайних виборів запорізького міського голови, така наша позиція. Не в Раді, не в кулуарах і не в домовленостях повинні визначатися, хто сьогодні буде керувати Запоріжжям. Тільки вибори мають визначити, кому довіряють запоріжці. Ми вимагаємо вибори навесні 2022 року. І те, що сьогодні комітет з питань місцевого самоврядування Верховної Ради відтягує розгляд цього питання, відтягує призначення дати виборів говорить ще раз про те, що “Слуги Народу” бояться людей і бояться дати їм можливість висловити свою думку”, — наголосив народний депутат.

Нардеп Олег Синютка

Одне із питань, які отримав нардеп під час брифінгу, було пов’язаним із застосуванням партією імперативного мандату. Згідно законодавства – ця процедура можлива тільки після закінчення першого року з дати набуття повноважень (після виборів). Олег Синютка зауважив, що імперативний мандат буде використаний в декількох випадках:

«Підставою для використання імперативного мандату можуть бути дві речі. Це корупційні діяння. Якщо хтось з тих політиків , які потрапили в команду «Європейської Солідарності» помиляться в житті, вони будуть усунені зі своїх посад, через їхні корупційні діяння. Хоча мені б дуже не хотілося б вірити, що хтось здатен на такі проступки. Але, якщо хтось оступиться, це його справа і ми здатні до самоочищення. Так як ми це зробили у 2019 році, так ми це зробимо і зараз. І друга річ  – це є відповідність політичній позиції «Європейської Солідарності». Ми сьогодні опозиційна сила. Ми сила, яка виступає категорично проти цієї влади. Бо ця влада бреше і краде. Якщо хтось з людей вирішить, що краще взяти участь у місцевому дерибані землі, бюджетних грошей, ділках і махінаціях використовуючи свою посаду депутата відповідної місцевої ради, то ця людина дуже сильно помиляється. Звичайно, що до неї буде застосований імперативний мандат», — сказав Олег Синютка.

Подписывайтесь на Акцент в
09.12.2021 09:13


Об Авторе

Ира Крамаренко