Новини, Події, Суспільство, Экология

Названо найбільш забруднені райони Запоріжжя і вплив пилової бурі на повітря

Названо найбільш забруднені райони Запоріжжя і вплив пилової бурі на повітря
03.10.2024 14:25

Проблема забрудненого повітря в Запоріжжя вже давно не є новиною. На жаль, цього року кількість забруднень лише зросла. Цьому факту посприяли генератори на вулицях, а також днями місто накрила пилова буря.

Про це розповів лікар відділу моніторингу та реагування на небезпеки Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Євген Тулушев під час брифінгу.

– Стан атмосферного повітря в Запоріжжі незадовільний. Наші лабораторні дослідження показують перевищення забруднюючих речовин, таких як пил, сірководень, формальдегід, фенол та багато інших. Перевищення фіксують майже в кожному п’ятому дослідженні, – розповів Євген Тулушев.

Найбільше забруднення фіксували влітку, пік стався у серпні та вересні.

Найбільш забрудненими в Запоріжжі виявились Дніпровський, Вознесенівський, Заводський та Шевченківський райони. Фахівець зазначив, що найчистішим виявився Хортицький район.

Ситуацію з викидами погіршують і бойові дії. Внаслідок обстрілів виникають пожежі, а перебої з електроенергією змушують населення користуватися генераторами.

– Один генератор створює викидів у сто разів більше, ніж автомобіль. Все це через відсутність фільтрів, які є, наприклад, в автівках, – пояснив лікар.

На стан атмосферного повітря в Україні, і в Запоріжжі зокрема, значно вплинула пилова буря. Вона призвела до перевищення рівня дрібнодисперсного пилу в повітрі. Максимальне перевищення – у п’ять разів – зафіксували 1 жовтня.

– Як і будь-яке забруднення повітря, пилова буря впливає на стан людини. МОЗ створив рекомендації щодо захисту від несприятливих умов. Перш за все, негативний вплив відчули люди з хронічними захворюваннями. Здорові люди відчувають дискомфорт, – зазначив Євген Тулушев.

Дрібнодисперсний пил має властивість проникати в легені. Як застерігають фахівці, він не тільки потрапляє в організм, але й залишається в легенях назавжди. Це також призводить до загострення хронічних хвороб. Таке загострення спричиняє тривогу, безсоння та втому. Щоб зарадити цьому, лікарі рекомендують пити більше води, проводити вологе прибирання в домівках та максимально зменшити час перебування на вулиці.

Подписывайтесь на Акцент в
03.10.2024 14:25


Об Авторе

Ира Крамаренко