Відпочинок, Події, Суспільство, Україна

Названо єдине в Україні місто на узбережжі, де дозволять купатися

Названо єдине в Україні місто на узбережжі, де дозволять купатися
20.04.2024 12:34

За відсутності серйозних конкурентів за відпочивальників туристичний сезон 2024 може стати доволі вдалим для Одеси.

Про це повідомляє «Акцент» з посиланням на коментар чиновника міськради Івана Ліптузі виданню Новини LIVE.

Перспективи Одеси

Туризм зараз також занепадає через загрозу обстрілів та мінування. Наразі ніхто не може гарантувати 100% безпеку під час відпочинку.

«В Одесі завжди переважав сезонний туризм, сюди приїжджали переважно на море влітку. І в нас завжди високий сезон починався у червні та закінчувався у середині вересня. У всі інші місяці завантаженість курортного міста була не такою високою», — зазначає Іван Ліптуга.

Одеса має перевагу над іншими містами Півдня. На відміну від Затоки, Миколаєва та Чорноморська, на одеських пляжах можна купатися. За поясненнями директора департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міськради купання можливе тому, що на одеських пляжах є хвилерізи, до яких можна прикріпити сітки. Саме завдяки цим сіткам минулого року в Одесі не було смертельних випадків під час купання.

Ще одна річ, яка відрізняє Одесу від інших місць на узбережжі, — це її туристичний бренд. Люди, безсумнівно, відвідають місто в червні, коли починається пік сезону. Наразі триває перевірка узбережжя та підготовка пляжів.

Збитки через війну

Станом на 2024 рік готельна індустрія є найбільш проблемним сектором у туристичній галузі: заповнюваність готелів впала до 30%, що фактично є межею виживання, а для того, щоб бути прибутковим, в середньому вона повинна бути вище 50% на рік.

Чиновник бачить вихід із ситуації, що склалася, у «роботі над продовженням сезону». Однак це вимагає інвестицій в інфраструктуру, на які міська рада не розраховує у воєнні роки. Тому Липтуга очікує, що справжній туристичний бум настане лише після війни. Ця аргументація повністю збігається з тим, що ми раніше чули від департаменту, який очолює цей чиновник: на початку березня повідомляли, що «у 2024 році інвестиційних проєктів у галузі культури та туризму в місті Одеса не заплановано«.

В інтерв’ю пан Ліптуга також посилався на цифри, вже опубліковані міською радою. Оскільки міська рада не проводила дослідження щодо кількості туристів, які відвідують Одесу, влада покладається на рівень надходжень туристичного збору для оцінки цього показника.
У 2023 році він становив 7,2 мільйона гривень, тоді як у 2021 – 14,8 мільйона.

Туристичний сезон в Одесі цього року ґрунтуватиметься на досвіді останніх двох воєнних сезонів. Подорожуючи та відпочиваючи, українці показують ворогу, що вони не зломлені та не бояться ракет чи вибухів.

Підписуйтесь на Акцент в
20.04.2024 12:34


Об Авторе

Катерина Касімова