Війна, Новини, Події, Суспільство, Фото-відео

Незламність і трагедія: що відбувається в Оріхові після майже року під обстрілами (ФОТО)

Незламність і трагедія: що відбувається в Оріхові після майже року під обстрілами (ФОТО)
26.01.2023 16:32

Оріхів — місто на Запоріжжі, яке у повній мірі майже щоденно зіштовхується з жахами війни з початку вторгнення. Тут вже давно немає постійного електропостачання та води, а головне джерело тепла цієї зими — буржуйки.

Кореспондент «Акцента» вкотре побував в Оріхові і побачив місцевий «Пункт незламності». Також ми зафіксували наслідки збройної агресії РФ проти цивільного населення.

«Пункт незламності» в Оріхові — одна з найпопулярніших локацій. Місцеві жителі тут отримують різні види допомоги, у тому числі — гуманітарну. Тут працюють представники міської влади: допомагають збирати необхідні списки на допомогу, роздають її, контактують з благодійними організаціями. Також тут присутні комунальні працівники.

Працівники КП «Водоканал»

«Пункт незламності» в Оріхові дуже контрастує з навколишньою обстановкою. Навколо та над головою — понівечені будівлі, вулицями бігають зграї собак, але на вході до пункту стоять три ялинки, а собаки можуть поласувати їжею зі спеціальних нових годівничок. Всередині все також довели до ладу та постійно удосконалюють.

З приміщення, яке ми бачили старим і порожнім, вийшла багатокімнатна та тепла «рукавичка» з дитячих казок. До того ж, прикрашена до нового року. Символи держави представлені — прапори на стінах з ОСБ.

Тут є все необхідне для життя — їжа, тепло від кількох буржуйок, дим від яких створює фон для ялинок на вході, та тварини, якій підіймають настрій.

В Оріхові, за інформацією «Акцента», найближчим часом мають представити керівництво військової адміністрації. Очікується, що роботу міськради можуть переформатувати. Наразі невідомо, як буде жити місто після реорганізації. Ми будемо слідкувати за подіями.

Знищення підприємництва

У минулих фоторепортажах ми показували різні аспекти життя в Оріхові: як місцеві жителі пристосовуються до холодів, як виглядають різні частини міста після обстрілів, але цього разу нам вдалося потрапити на підприємства, які окупанти нищили з особливою активністю.

Підприємець і депутат Оріхівської міськради Роман Вискребенцев показав наслідки російських обстрілів на території його складів та магазинів.


Роман Вискребенцев

Усе побачене можна звести до кількох найменувань: вирви від «прильотів», нерозірвані снаряди, залишки від фосфорних боєприпасів, знищені приміщення, цегла, бетон і залізяччя.

Одне з приміщень Роман гасив власноруч за допомогою відер з водою. Від будівлі залишилися лише обгорівші стіни. Про той день депутату нагадує власне відео на смарфоні, де він на фоні палаючого приміщення адресував палкі «привітання» путіну.

Справа в тому, що окупанти «бояться» ангарів, де б могли знаходитися ЗСУ, але на насправді їм лише вдається руйнувати складські приміщення та магазини. Жодної військової техніки тут «впольовано» не було.

Цікаво, що через тимчасовий прихід тепла у людей, які живуть поблизу фронту, виникла «нова» проблема. Російські «градини» пірнають у м’який грунт на кілька метрів, не розриваючись. Якщо зазирнути у яму, боєприпаск навіть не видно, так він глибоко увійшов.

Виходить, що на глибині на невизначений час залишається небезпечний предмет, ліквідація якого затребує багато часу та сил. А скільки таких «подарунків» вже залишили росіяни для майбутніх поколінь у посадках та полях…

Підсумуємо і порівняємо побачене нами у середині січня з минулими поїздками до Оріхова. Якщо коротко, здається, наче Оріхів загартувався і опанував нову реальність. Не завадили йому у цьому навіть жорстокі обстріли, які тут майже не припинялися.

Живим Оріхів роблять люди і їхнє бажання пережити з рідним містом ці страшні часи. Вони вже не дивуються обстрілам, а думають, як себе уберегти. Не витрачають час на те, що його марнує. Вони чекають… Дозволимо собі сказати, що думки усіх оріхівців зосереджені на вірі у ЗСУ, усі мріють видихнути, почувши фразу: «Росіян в Запорізькій області більше немає».

ВІДЕО

Нагадаємо матеріали «Акцента» про Оріхів під час війни:

Підготував Ігор Гур’єв

Підписуйтесь на Акцент в

Підписуйтесь на Акцент в
26.01.2023 16:32


Об Авторе

Игорь Гурьев