Новини, Погляд, Суспільство, Україна

Особливості НМТ-2024: яким буде тестування цього року

Особливості НМТ-2024: яким буде тестування цього року
16.05.2024 16:33

В Україні 14 травня розпочалась основна сесія НМТ. Вона триватиме з по 25 червня, а додаткова — з 11 по 19 липня. Про особливості цьогорічного мультипредметного тесту в ефірі «Ми-Україна» розповів заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Василь Терещенко.

«Цьогорічна особливість НМТ полягає у тому, що учасники мають складати чотири іспити, тоді як торік було три предметні тести. Це українська мова, математика та історія України, четвертий предмет на вибір. При цьому тестування проходитиме, на відміну від попереднього року, в один день. Коли учасники приходять, то мають спочатку два предметних тести — українську мову та математику, потім — перерва у 20 хвилин, після чого виконують ще два предметних тести», — зауважив Василь Терещенко.

Як раніше повідомляв «Акцент«, на основну сесію в цьому році зареєструвались понад 287 000 учасників. За статистикою Українського центру оцінювання якості освіти англійська стала найпопулярнішим предметом на вибір. Цей предмет на НМТ-2024 обрали майже 115 000 вступників. Далі у рейтингу — українська література та географія. Природничі дисципліни у популярності відстають.

Якщо під час складання НМТ відбудеться аварійне відключення світла, то у УЦОЯО є відповідна процедура на такий випадок. 

«Якщо світло вимкнули і його не буде годину-дві, то учасники почекають. На цей час тестування припиняється  і блокується, а відтак час не вичерпується, і коли світло з’явиться, учасники зможуть повернутися до виконання. Однак якщо світла не буде протягом 2,5 годин, то учасники матимуть змогу написати відповідні заяви, щоб пройти тестування під час додаткової сесії», — пояснив заступник директора.

Підписуйтесь на Акцент в

16.05.2024 16:33


Об Авторе

Катерина Касімова