Війна, Новини, Погляд, Події

Початок наступу ЗСУ на Запорізькому напрямку: що відбувається насправді (КАРТА, ВІДЕО)

Початок наступу ЗСУ на Запорізькому напрямку: що відбувається насправді (КАРТА, ВІДЕО)
08.06.2023 14:45

Вже кілька днів Сили оборони України наносять масовані удари по російських позиціях вздовж всієї лінії фронту на Запорізькому напрямку. Російські джерела повідомляють про численні втрати з боку ЗСУ та відбиті атаки. Проте це є передусім інформаційною кампанією. Українські офіційні джерела в свою чергу майже зберігають тишу.

Що насправді відбувається на лінії фронту, та як вірно треба оцінювати інформацію, розбирався Акцент.

Чи почався контраступ?

На думку італійського військового експерта Томаса Тейнера, чиї думки з приводу контраступу ЗСУ ми раніше публікували, наступ вже почався. Проте поки він перебуває на початковій стадії — коли наносяться масовані удари HIMARS, JDAM по передніх лініях оборони та тилових об’єктах.

«Вдарте по всіх землянках JDAM ER & GMLRS. Розбийте всі укриття російських військ. Знищіть все в цьому передньому секторі.
Далі Excalibur знищіть всю російську бронетехніку в тому передньому секторі.

На зображенні нижче кожен бліндаж за траншеєю має бути вражений JDAM або GMLRS», — пише Тейнер.

За інформацією співрозмовників Акцента з числа військових на Запорізькому напрямку, дійсно зараз наші сили випускають дуже багато снарядів по позиціях росіян.

«І снарядів і цілей вистачає», — каже наш співрозмовник з числа артилеристів.

Схожої думки до Тейнера дотримується і польський аналітик Артур Міцек.

«На мою думку – виходячи з тієї інформації, яка надходить – можна сказати, що український наступ почався, хоч і не так, як якесь видовищне шоу. Це ще не головний хіт, але незабаром його варто очікувати. Те, що ми не знаємо про багато речей, не означає, що вони не відбуваються. Можливо, Київ вибрав варіант випробування оборони РУС і виштовхування основних сил туди, де виявлять слабкість РУС. Командири бригад і батальйонів можуть мати плани і знання щодо різних варіантів дій. Ось чому ми бачимо так багато різних незначних атак. Це також розтягує сили RUS і викликає в них хаос. Втрати АС — на даний момент — символічні по відношенню до сил, які вони накопичили. Батальйонний еквівалент з числа близько 20 бригад, що були підготовлені до наступу… Найближчі дні будуть вирішальними», — пише Міцек у Твіттер.

У свою чергу українській військовий блогер та OSINT-аналітик Олег Петренко стосовно контрнаступу ЗСУ на Запорізькому напрямку повідомляє наступне:

1) ЗСУ провели, а деякими дільницями Запорізького фронту продовжують вести розсіяну вздовж лінії фронту розвідку боєм.
2) З російського боку повідомляють, що ця ніч (минула — ред) може стати вирішальною, проте це зовсім не так. Основна мета розсіяної масованої розвідки боєм полягала в примусі російської сторони підтягнути до лінії фронту якнайбільше особового складу і «засвітити» якнайбільше вогневих точок, по яких вже відпрацювали ЗСУ, а потім відступити, поставивши російське підкріплення, що прибуло під удар артилерії.

ЗСУ проводять численні невеликі атаки вздовж всієї лінії фронту від Кам’янсьеґкого до Павлівки Донецької області

В мережу постійно потрапляють відео. Нижче свіжий ролік знищення гаубиці Д-30 на ділянці фронту між Оріховом та Токмаком.

Також сьогодні було опубліковано відео, де як стверджується, підрозділ ССО України бере в полон до десяти росіян поблизу н.п. Роботіне, що в першій лінії оборони росіян між Оріховом та Токмаком. Наразі дане відео потребує додаткового підтвердження.

За наявною інформацією від розвідників руху «АТЕШ», росіяни після масованих обстрілів дезертували з позицій в районі н.п. Мирне, під Токмаком

Нижче приклад свіжої роботи авіації ЗСУ із застосуванням плануючих високоточних бомб JDAM

Тож віримо у ЗСУ і ретельно та обережно ставимося до будь-якої інформації, а особливо з російських джерел, щодо перебігу контраступу Сил оборони України.

Підписуйтесь на Акцент в
08.06.2023 14:45


Об Авторе

Александр Чубукин