Війна, Новини, Суспільство, Фото-відео

Прапорець пам’яті: у Запоріжжі створили місце для вшанування полеглих героїв (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Прапорець пам’яті: у Запоріжжі створили місце для вшанування полеглих героїв (ФОТОРЕПОРТАЖ)
24.05.2023 08:07

Вчора, 23 травня, на День Героїв України, у Запоріжжі волонтери й родичі загиблих воїнів облаштували локацію для вшанування їхньої пам’яті.

Ініціатором виступила Ірина, дружина військовослужбовця, який загинув під час українсько-російської війни наприкінці жовтня минулого року. Наразі жінка є учасницею проєкту «Коханий, я живу», в якому беруть участь жінки, які втратили чоловіків.

Ірина

Захотілося щось зробити для наших воїнів, для героїв, що загинули. Я розповіла це дівчатам і нашому психологу, і вони мене підтримали. Хочеться, щоб наших чоловіків не забували, пам’ятали про них. Мій чоловік із Запоріжжя. Ми тут жили і одружилися. Він одразу ж пішов до військомату, коли почалася повномасштабна війна, не побоявся. Його одразу взяли, він постійно служив на гарячих напрямках в 111-й бригаді. Загинув на Донецькому напрямку в селі Ямполівка, — розповідає ініціаторка заходу.

Місце було обрано не просто так.

Ірина запропонувала провести акцію, яку ми просто не могли не підтримати. Після цього почали перемовини з міською владою, щоб офіційно це оформити. Цю локацію ми обрали, тому що тут мав бути монумент загиблим героям російсько-української війни. Проєкт був прийнятий ще до початку повномасштабного вторгнення, його створив Андрій Сидоренко з позивним Дизайнер. Ми вважаємо нашу акцію фундаментом створення цього монументу, — розповіла Ярина Геращенко, організаторка безстрокової акції «Прапорець пам’яті» та проєкту «Коханий, я живу».

Наразі свої прапорці встановили учасниці проєкту, але до неї можуть долучитися всі, хто втратив своїх близьких, які захищали Україну. На прапорцях кожна з них написала теплі слова, позивний, ім’я або дату загибелі.

Підписуйтесь на Акцент в
24.05.2023 08:07


Об Авторе

Ира Крамаренко