Без рубрики, Новини, Суспільство, Фото-відео, Экология

Репортаж з рейду Запорізького рибоохоронного патруля: про що слід знати рибалкам (ФОТО, ВІДЕО)

Репортаж з рейду Запорізького рибоохоронного патруля: про що слід знати рибалкам (ФОТО, ВІДЕО)
21.02.2023 08:33

Зараз, у час складної екологічної обстановки на річці Дніпро та під час зимового сезону, запорізькі рибоохоронці продовжують контролювати ситуацію місцях рибної ловлі.

На одному з рейдів був пристутній кореспондент «Акцента». Нижче ми розповімо, про що рибоохоронці нагадють рибалкам, та які зміни діють в правилах риболовлі.

Рейд проводили на території Запорізького району на локаціях Відрадненський залив, Гадюча балка та балка Сухенька. Тут навіть у по-справжньому зимових погодних умовах знаходиться багато рибалок-любителів.

Перше, на що звертають увагу фахівці рибоохоронного патруля під час перевірки водойми — це знаряддя для вилову, які використовують рибалки. Зараз важливо знати, що з 15 лютого по 31 березня діє нерестова заборона на вилов щуки. Такі обміження в Україні застосовують вперше.

Зазвичай щуку виловлють на жерлиці — спеціальна снасть для хижих відів риби. Зараз на жерлиці ловити можна, але якщо рибалка впіймає щуку — це вже буде порушення.

«Жерлиця — не заборонене знаряддя лову. На жерлицю можуть ловити як щуку, так і окуня і судака. А от щуку ловити заборонено. Якби вона була впіймана, ми б склали протокол» — пояснює головний інспектор Запорізького рибоохоронного патруля Олександр Калініченко біля одного з місць лову.

Рибалки з жерлицями пояснювали рибоохоронцям, що жерлиці використовували для лову окунів та судака. Запевняли, що якщо щука потрапить на гачок, її будуть відпускати.

Крім того, велику увагу рибоохоронці виявляють до виявлення такого заборонного знаряддя лову як «драч». Під час такого способу снасть «тягнуть» по товщі води, намагаючись зачепити рибу гачками. Через таку ловлю багато риби залишається пораненою.

Рибалки, які на місці рейду ловили «драчем», отримували протокол про вчинення адміністративного правопорушення (ст 85. Ч.4) за вилов забороненими знаряддями, навіть якщо риби при собі у них не було. Знаряддя лову у таких рибалок вилучалися. Матеріали справ передано до суду. Порушникам загрожує штраф у розмірі від 340 до 680 гривень. Якщо б порушники встигли впіймати рибу, до штрафу нараховувалась би сума збитків рибному господарству.

Часто рибалки, які ловлять на «драч», просто тікали, коли бачили інспекторів. У таких випадках інспектори також вилучають знаряддя, про що складаються відповідні акти.

Також наш журналіст звернув увагу на безконтрольну вирубку дерев у цій місцевості. Багато громадян «озброїлися» пилами, щоб запезпечити дровами домогосподарство. Нажаль, реагування на ці факти не лежить у площині діяльності рибоохоронців.

ВІДЕО З РЕЙДУ

Підписуйтесь на Акцент в
21.02.2023 08:33


Об Авторе

Игорь Гурьев