Війна, Новини, Суспільство, Фото-відео

Росія зміцнює новими фортифікаціями Бердянський і Маріупольський напрямки (ФОТО, ВІДЕО)

Росія зміцнює новими фортифікаціями Бердянський і Маріупольський напрямки (ФОТО, ВІДЕО)
15.09.2023 15:02

Окупанти посилено будують у тилу щонайменше три нові лінії оборони. Переважна більшість свіжих укріплень з’явилися у Маріупольському та Бердянському районах впродовж серпня-вересня 2023 року.

Про це повідомляє Центру журналістських розслідувань.

Свіжі укріпрайони ЗС РФ (чорні лінії) та окопи і траншеї на ТОТ Півдня України (знімки супутника Sentinel-2), 12.09.2023. Колаж: investigator.org.ua

Окупанти активно будують одразу декілька нових ліній оборони в Запорізькій і Донецькій областях – на це вказує аналіз супутникових даних. Це продовження розширення системи оборони другого ешелону, до якої росіяни вдалися через контрнаступальну операцію ЗСУ, про що ЦЖР розповідав у серпні 2023 року. 

Зокрема, менше ніж за місяць 35-кілометрова лінія окопів з’єднала зі сходу на захід селища Красна Поляна і Червоноселівка(~70 км у північно-західній стороні від Маріуполя). Вона стала продовженням укріпрайону, який ще на 30 км простягався зі сходу від м. Пологи до с. Тернове.

Лінія оборони Пологи-Червоноселівка-Красна Поляна, 13.09.2023. Жовтий – старі фортифікації, білий – збудовані у серпні 2023 р. Фото: супутник Sentinel-2

Можна припустити, що будівельні матеріали та техніку окупанти доставляли на нові позиції з порту Маріуполя, до якого регулярно завозять морем ліс та залізобетонні елементи з Росії. На зворотному шляху в якості баласту виступають вкрадені в України зерно і метал.

Партизанський рух «Маріуполь. Спротив» по декілька разів на тиждень фіксує цивільні вантажівки з будматеріалами, які рухаються у бік смт. Нікольське по трасі Н08 на Запоріжжя. І довкола Нікольського, і обабіч цього автошляху, на відрізку у 50 км від Маріуполя до смт.Розівка,  російська армія також проводить фортифікаційні роботи.

Зміни ландшафту між н.п. Нікольське та Паннівка, 13.09.2023. Фото: супутник Sentinel-2, Колаж: investigator.org.ua

На відеотаймлапсі більш наочно показана хронологія зведення лінії Червоноселівка – Красна Поляна та інших оборонних ділянок на тимчасово окупованій Донеччині  у серпні-вересні 2023 року.

На південь від с. Червоноселівка з інтервалом у 15 км один від одної розташовані ще два нові російські укріпрайони, кожен з яких не менше 20 км завдовжки. Лінії оборони розрізають Запорізьку обл. із заходу на схід, по лініях Олексїївка – Більманка – Благовіщенка (Пологівський р-н) та Обіточне – Андріївка – Берестове (Бердянський р-н). 

Підписуйтесь на Акцент в
15.09.2023 15:02


Об Авторе

Андрей Бездольный