Війна, Новини, Фото-відео

Росіяни вдаються до контратак на Запорізькому напрямку: що відомо (КАРТИ), — оглядач

Росіяни вдаються до контратак на Запорізькому напрямку: що відомо (КАРТИ), — оглядач
22.06.2023 09:37

Стало про нові контратаки росіян між Пологами та Оріховом.

Про це у своєму Telegram-каналі написав військовий оглядач, координатор «Інформаційного спротиву» Костянтин Машовець, передає «Акцент».

За його словами, росіяни, задіявши оперативні резерви 35-ї армії зуміли зачепитися за південно-східну частину с. Новопокровка. Важливо зазначити, що на картах DeepState населений пункт досі є окупованим.


с. Новопокровка. DeepState

У Генштабі додають, що протягом 21 червня «окупанти намагалися наступати в районі П’ятихаток Запорізької області, на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. За добу сталося понад 40 зіткнень.

Також окупанти, за словами оглядача Машовця, змогли «трохи відсунути передові позиції ЗСУ між Новокарлівкою та Білогір’ям. Далі були зупинені». Те, що росіяни почали задіювати оперативні резерви, на думку експерта, свідчить про значні втрати тих підрозділів, що діяли безпосередньо в цій зоні.

Білогір’я-Новокралівка. DeepState
  • «Командування ГВ противника «Схід» намагається зупинити наступальні дії ЗСУ, ще до їхнього безпосереднього виходу на головну лінію оборони… І вважає це… ну дуже важливим для себе, причому настільки, що таки готове заради цього вводити в бій свої оперативні резерви (таке сприйняття динаміки розвитку ситуації з боку російського командування може бути обумовлено відразу кількома причинами, про які ми поговоримо докладніше… завтра).» — каже експерт.

На його думку, рівень боєздатності частин та підрозділів російських військ, які зараз ведуть бойові дії в окремих районах та смугах оборони на території смуги забезпечення, «вочевидь, поступово падає».

«В основному, внаслідок вагомих втрат… але командуванню військ противника поки що вдається підтримувати його на адекватній позначці одразу декількома методами, починаючи з нарощування темпів поповнення передових підрозділів живою силою та ОВТ до їх посилення додатковими підрозділами, в тому числі за рахунок різнорівневих резервів ( тактичні майже всі вже задіяні, оперативні почали поступово вводитися у бій). Тому загальний його стан – достатньо адекватний. Російські війська у цьому напрямі продовжують переважно зберігати свою здатність чинити запеклий опір у обороні, і навіть вести бойові дії всіх типів, зокрема – атакувати (контратакувати).» — пояснює Костянтин Машовець.

Але така здатність російського командування в смузі відповідальності ГВ «Схід» обмежена. Якщо тиск з боку ЗСУ у цих напрямках зберігатиметься на нинішньому рівні досить довго, очевидно, у командування противника рано чи пізно виникне потреба, для її збереження, у залученні додаткових сил і засобів.

Підписуйтесь на Акцент в

22.06.2023 09:37


Об Авторе

Игорь Гурьев