Серце зупинилося на очах у медиків: у Запоріжжі врятували жінку

Здоров’я

У Запоріжжі бригада екстреної медичної допомоги повернула до життя пацієнтку, у якої раптово зупинилося серце. Інцидент стався під час виклику до жінки, яка скаржилася на сильний біль за грудиною та різке погіршення самопочуття.

Про це повідомляє «Акцент» із посиланням на медіа «5 РЕДАКЦІЯ».

Під час огляду та підготовки до госпіталізації стан пацієнтки різко погіршився — медики зафіксували зупинку серця. Фахівці не розгубилися і одразу розпочали вживати реанімаційних заходів. Завдяки злагодженим і професійним діям їм вдалося відновити серцеву діяльність жінки.

Після стабілізації стану пацієнтку оперативно доставили до лікарні, де вона перебуває під наглядом лікарів та отримує необхідне лікування.

Варто зазначити, що це не поодинокий випадок порятунку після клінічної смерті у Запоріжжі. Так, у червні цього року медики врятували 15-річну дівчину, яка зазнала важких поранень внаслідок обстрілу Хортицького району 8 червня. У дівчини настала клінічна смерть, однак лікарі змогли повернути її до життя. Після цього медична команда провела складну багатогодинну операцію.

Що таке клінічна смерть?

Клінічна смерть — це критичний стан організму, при якому зупиняється серце та дихання, однак ще зберігається мінімальна життєздатність клітин, зокрема головного мозку. Саме в цей короткий проміжок часу (зазвичай кілька хвилин) людину ще можна повернути до життя за допомогою негайних реанімаційних дій.

Якщо допомогу не надати вчасно, клінічна смерть переходить у біологічну, яка є незворотною. Саме тому швидкість реагування медиків у таких ситуаціях має вирішальне значення.

Читайте також: NRC готує виплати для українців: названо ключові дати