Війна, Новини, Події

Що відомо про успіхи та просування ЗСУ на Токмацькому напрямку: оцінка оглядача (КАРТА)

Що відомо про успіхи та просування ЗСУ на Токмацькому напрямку: оцінка оглядача (КАРТА)
15.09.2023 10:15

Сили оборони продовжують наступальні дії на Запоріжжі.

Військовий оглядач оцінив просування української армії на Токмацькому напрямку та окреслив основні успіхи ЗСУ, інформує Акцент.

Яка ситуація з контрнаступом на Токмацькому напрямку

За оцінкою оглядача, на Токмацькому напрямку всі спроби противника створити ударній тактичній групі ЗСУ «флангові незручності», «очевидно, поки зазнали невдачі»:

«Після всіх спроб противника контр-атакувати вздовж дороги Т-04-08 Токмак — Оріхів по напрямку с.Новопрокопівка — с.Роботине силами 104-го десантно-штурмововго полку (дшп) 76-ї десантно-штурмової дивізї (дшд), про що я писав ще пару діб тому, противник був вимушений відійти по рубежу Копані — Новопрокопівка… у напрямку останнього н.п. В свою чергу, північніше с. Вербове, де, нагадаю, була розгорнута у повному складі 7-а дшд противника по рубежу Вербове — Новопокровка, серія контр-атак частин й підрозділів цього з’єднання, південніше дорого Н-08, схоже, також закінчилась цілком закономірним результатом — 108-й дшп цієї дивізії був вимушений позадкувати на ділянці своєї оборони».

Машовець зазначає, що наразі не можна гарантувати, що противник знову, через деякий час, не спробує натиснути на фланги української наступаючої на Токмацькому напрямку групи військ:

«Але те, що перша поспішна спроба противника, у цьому сенсі, завершилась поки, скажімо так, не зовсім вдало для нього — очевидно… Щодо подальшого просування передових підрозділів ЗСУ у південному напрямку у смузі оборони 42-ї мотострілецької дивізії (мсд) противника, на відтинку між Новопрокопівкою та Вербовим, то варто відзначити, що на даний момент, навряд чи слід очікувати якихось глибоких вклинень…».

Він, зокрема, виокремлює дві основні причини:

  • «Передові підрозділи ЗСУ, явно, під час прориву першої позиції головного рубежу оборони противника північно-східніше с. Новопрокопівка та по напрямку на с. Вербове, зазнали певного зниження рівня своєї боєздатності, через втрати, які вони зазнали…».
  • «Також, очевидно, що південно-західніше с.Вербове, ЗСУ все ще вимушені вести бої на першій позиції головного рубежу оборони противника. Тобто, хоча їм й вдалося прорвати її на досить обмежаній ділянці, але вклинитись далеко ЗА неї, й таким чином, збільшити ймовірність подальшого розвитку свого прориву у південному напрямку, передовим підрозділам ЗСУ поки що не вдається…».

Також, він додав, що 71-й та 210-й мсп противника, підсилені цілим рядом «добровольчих батальйонів», в основному типу БАРС, зуміли запобігти розширенню фронту ділянки прориву ЗСУ й зупинити подальше просування їх передових підрозділів між Новопрокопівкою та Вербовим, трохи північніше цього рубежу.

«На даний момент, очевидно, передові підрозділи ЗСУ на цьому напрямку потребують перегрупування та поповнення, з метою відновлення рівня своєї боєздатності, а відтак — й своїх спроможностей пробивати підготовлену систему оборони противника… До речі, саме на Токмацькому напрямку противник розпочав активне розгортання автоматизованої мережі управління вогневим ураженням (очевидно, з метою нарощування своїх спроможностей у сфері контр-батарейної боротьби). Мережа будується на основі переносної станції супутникового зв’язку типу СНАРК-100Р класу ManPack та засобів автоматизації. Це такий собі російський аналог системи «Старлінк», яку використовують наші війська…».

Ситуація на Токмацькому напрямку. Карта: Deep State.

Як раніше інформував Акцент, Сили оборони продовжують ведення наступальної операції на Бахмутському та Мелітопольському напрямках.

Підписуйтесь на Акцент в
15.09.2023 10:15


Об Авторе

Александр Коваль