Новости, Происшествия, Фото-видео

Скандальная Бердянская колония №77 попала на центральное телевидение (ВИДЕО)

Скандальная Бердянская колония №77 попала на центральное телевидение (ВИДЕО)

Бердянская колония №77 недавно попала в скандал — стало известно, что там изнасиловали заключенного АТОшника. Кроме того, о колонии ходят слухи, что там избивают заключенных, устраивают пытки и всячески унижают.

Как ранее писал портал «Акцент», подробности резонансного случая с изнасилованием участника АТО 23-летнего Александра рассказала журналист и правозащитник Ольга Решетилова.

«Колишній атошник, 23-річний Олександр потрапив до БВК-77, як вважають представники бердянської ветеранської організації “Легіон правди”, несправедливо. Ще під час служби Сашко разом з іншими військовослужбовцями затримали особу, яку вони вважали сепаратистом, і передали представникам контррозвідки. Далі сумлінно відслужив, отримав Орден «За мужність». Але, як виявилося, по ньому велося слідство за незаконне позбавлення волі. Олександра засудили до трьох років ув’язнення. Минулого року він був етапований до Бердянська, де на нього чекало пекло.

Він, як і багато інших ув’язнених, пройшов процедуру “переходу в касту опущених”. Полоса його гвалтував 5 разів. Зараз хлопець уже вдома, після лікування в психдиспансері, але продовжує знаходитися в дуже важкому психологічному стані. Історій, подібних до історії атошника Олександра, із 77 колонії у правозахисників уже назбиралося чимало. Наприклад, історія Юрія Бєляка, ексрадованого в Бердянськ з Росії 29 грудня 20018 року. Вже в перші дні перебування в колонії він телефонував мамі і казав, що йому потрібно 12тис. грн. або його вб’ють. Як з’ясується згодом, це буденна практика в цій колонії, у кожного засудженого своя картка, на яку від родичів вимагають скидати пристойні суми», — говорит Ольга.

Свою версию событий рассказал и экс-глава пенитенциарной службы Сергей Старенький.

«Зараз по вк-77 намагаються роздути два напрями. 
Перший — «згвалтований АТОшник». Це не відповідає дійсності. У цього засудженого дійсно є проблеми із психікою. Він двічі лікувався на ВК-20 від психічних розладів, і зараз там же лікується.
Його не гвалтувати в колонії, просто його поведінка та ставлення до себе дуже нагадують «обіжених», яких раніше зеки гвалтувати за провину. От це і використовують. Зараз як відомо , по понятіям — «х.єм не наказують».
Тепер далі 
Друге. 
Побиті в’язні. Темна історія, в якій роздувають побиття нібито адміністрацією. Можливо так і було. Але причини цього побиття нам не повідомляють. Хоча вже зараз відомо що про побиття заявляють лише колишні засуджені негативної спрямованості та відомі в колонії провокатори. І також відомо що бійки були між засудженими, а не із співробітниками. 
Так що це просто привід для інформаційного шуму як і нібито згвалтований АТОшник.
Ну і третє. 
Льорі-сумському та компанії вдалося залучити до цього процесу «розморожування» колонії народну депутатку Білозір. 
Можливо вона свято вірить в те, що все розказане Цвілим, Діденко та іншими «правозахисниками» щира правда. 
Але причина цієї віри полягає в тому, що з подачі Льори в неї було здійснено крадіжку цінної для неї речі, а «хороші та чесні» хлопці з АУЄ допомогли повернути вкрадене. І от так тепер вона їм зобов’язана. 
Тому й дає їм своїх помічників на поїздки в колонію.
Отака історія», — пишет экс-глава службы на своей странице.

Про ситуацію навколо Бердянської ВК-77.Я спробував розібратися що там відбувається.І це не всім сподобається.Але вже…

Опубликовано Сергій Стареньким Вторник, 12 марта 2019 г.

Колония №77 попала во всеукраинскую программу «Говорить Україна». В этой колонии находятся люди, которые впервые совершили преступление.

По словам правозащитника Андрей Диденко, начальство исправительной колонии знает обо всех пытках, которым подвергают заключенных. Однако, администрация колонии опровергает эту информацию.

В программе свои истории рассказали пара бывших заключенных, которые подтвердили, что в колонии происходят ужасающие вещи.

Подробнее смотрите в выпуске:

Читайте новости Запорожья в нашем Telegram: t.me/akzentzp , Twitter и подписывайтесь на канал в Youtube, а также наш Instagram.

12.04.2019 15:01

Об Авторе

Екатерина Рождественская