Відпочинок, Новини, Суспільство

ТОП-6 міст, де можна оздоровитися в Україні цієї осені

ТОП-6 міст, де можна оздоровитися в Україні цієї осені
03.11.2023 19:02

Перехід з літнього «режиму» на осінній не завжди проходить дуже просто. День коротший, температура нижча. Хочеться щільно загорнутися в ковдру, заварити чайок, взяти відпустку й відіспатися. Та маємо кращий варіант, як не пірнути в журливий настрій: поєднати відпочинок із бальнеотерапією.

Річ у тім, що саме з настанням холодів наш організм потерпає від нестачі вітамінів, сонливості та апатії. Тож найкращий подарунок – це допомогти тілу перезавантажитися, зміцнити імунітет та довіритися різним корисним процедурам. А куди поїхати, щоб підправити здоров’я – зараз розкажемо.

Східниця

Прикарпатський курорт на Львівщині часто порівнюють з Трускавцем. Мовляв, водичка майже ідентична, має високу концентрацію йоду, брому й загалом органічних речовин. Ба більше, тут є води з високим вмістом заліза. Відпочинок стане раєм для пацієнтів, які мають захворювання печінки, сечокам’яну хворобу або цукровий діабет.

Щороку сюди прибувають тисячі людей – особливо їх приваблює вода «Нафтуся». Якщо теж збираєтеся до якогось із джерел у цьому краї, завжди майте тару, аби взяти з собою. Щодо того, де зупинитися, теж проблем не буде. Біля бювету №13 є санаторії «Стожари», «Карпати» тощо. Також є комплекс «Три сини і дочка» або житло в приватному секторі.

Трускавець 

Ось і Трускавець, з яким ототожнюють попередній курорт. До речі, тут теж є та сама унікальна «Нафтуся», якій аналогів не знайти ніде у світі. Вона сприяє виведенню піску та дрібного каміння з нирок, нормалізує обмін речовин й ліквідує запальні процеси в органах і тканинах. Дозування уточнюється у лікаря.

Щоправда, пити її треба одразу або протягом двох годин. Річ у тім, що вступивши в реакцію з повітрям, вода втрачає свої властивості. До того ж робити це треба через трубочку або спеціальний кухоль-поїльник, схожий на чайник. В народі його називають «куманець». Бо якщо мінералка потрапить на зубну емаль, то почне її руйнувати.

Моршин 

Один з найпопулярніших українських санаторіїв. Моршинська неабияк цінується: її застосовують не тільки для пиття, а й для інгаляцій, зрошень, промивань тощо. Вважають, що це краща бальнеологічна оздоровниця Прикарпаття. Нині там існує декілька головних резервуарів:

  • №1 – з хлоридно-сульфатним калієво-натрієво-магнієвим вмістом. Складно читати, але корисно пити. Застосовується для лікування хронічного гастриту, панкреатиту, коліту, запалення у травній системі.
  • №6 – як і попередня, але з вищим відсотком мінералізації. Призначають при різноманітних захворюваннях шлунку та жовчного міхура.
  • Джерело №4 чи «Матері Божої» – властивості цієї води такі ж, як йорданської. Все завдяки хімічному складу: азот, органічний вуглець, низька концентрація мінералів і слабка радіоактивність. Її добре вживати при хворобах нирок та печінки.

Миргород 

Теж вважається одним із найкращих курортів країни. Бювет знаходиться на території комплексу і для його мешканців водичка – безкоштовна. Але хто зупинився в окремих апартаментах міста і хоче теж її набрати, доведеться платити.

Головний напрямок санаторію полягає у відновленні й покращенні здоров’я людей, які мають проблеми з травною системою. Також у Миргороді є дієтологи – вони допомагають пацієнтам скласти індивідуальне меню. Втім, не розраховуйте на «шведський стіл». Звісно, є їдальня, але вам запропонують винятково корисну їжу.

Пуща-Водиця 

Хто з Києва, мабуть, в курсі, що на околиці міста знаходиться реабілітаційний центр. Прекрасний варіант для мешканців столиці, які не хочуть витрачати багато часу на дорогу. Загалом там пропонують діагностику й лікування захворювань опорно-рухового апарату, нервової та серцево-судинної систем. Також пацієнти пройдуть кліматотерапію, електролікування, світлолікування, лікувальні душі та ванни.

Поляна та Солочин 

Територія Мукачівського району Закарпатської області славиться корисними мінеральними водами. Особливо – у селах Поляна та Солочин. Тут постійний потік людей, які хочуть потрапити до цілющих джерел. Наприклад, «Поляна Квасова» за своїм складом обігнала навіть відому «Боржомі», бо має удвічі більшу концентрацію мінералів. Утім, мало хто про це знає.

Її видобувають на глибині 153 метри, тож у складі є сульфати, гідрокарбонати, кальцій, магній, хлорид, натрій, калій. Пити «Поляну» на постійній основі не можна. Її вживають для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту, печінки, а також при діабеті.

Ще є вода «Поляна Купіль». Схожа на «Квасову», але вона впливає на організм більш м’яко та не має побічних ефектів. А знаменита «Лужанська» допоможе при ураженні щитоподібної залози та захворюваннях органів травлення.

Джерело — Обозреватель.

Підписуйтесь на Акцент в
03.11.2023 19:02


Об Авторе

Яна Учаева