Війна, Новини, Суспільство, Фото-відео, Эксклюзив

«Три ночі не сплю. Стріляють страшне»: фоторепортаж із Оріхова, де знову посилилися обстріли

«Три ночі не сплю. Стріляють страшне»: фоторепортаж із Оріхова, де знову посилилися обстріли
21.02.2024 18:57

В Оріхові вже кілька днів поспіль не вщухають звуки вибухів. За офіційними повідомленнями, ворог знову активно штурмує села, які знаходяться поряд.

Про що розповідають місцеві жителі, і як виглядає місто, дивіться у матеріалі «Акценту».

Ми вирушили до Оріхова разом з представниками ДСНС у Запорізькій області, які регулярно возять до міста хліб, смаколики для тварин і інші необхідні речі. Приблизно тисяча місцевих мешканців залишається тут попри всі небезпеки і ризики. Переважно, це пенсіонери, які не хочуть залишати своїх домівок. Оріхівці кажуть, вже кілька діб поспіль життя у місті — справжнє пекло. Ранок цього дня не був виключенням.

«Три ночі не сплю. Стріляють страшне. З 11-ї і всю ніч таке було… Інколи дуже шумно вночі, а іноді і вдень дуже «міцно працюють», — розповідає нам місцева жителька Валентина під час видачі хліба і продуктів.

Валентина з Оріхова

Місцевий рятувальник Віталій Войченко підтверджує слова земляків. Вогнеборці виїжджали на місця влучань і ліквідовували наслідки.

«Ніч пройшла не дуже спокійно. Були обстріли, РСЗВ, «Урагани» прилітали, артобстріли. КАБи також прилітали, але у передмісті», — каже Віталій.

Віталій Войченко

Попри усю трагедію дуже багато оріхівців допомагають вижити у скрутній ситуації не лише один одному, а й сотням колись домашніх тварин, котів і собак, які вже встигли розмножитися за час від початку вторгнення.

«Наші чотирилапі не голодні, так як і ми. І нас також забезпечують усім. Дають і продукти, і хлібчик возять… Слава Богу, слава воїнам нашим. Нехай скоріше вже настане перемога. Ми тут з початку війни, нікуди не виїжджали, у нас самих було 10 кішок, а тоді стало 50, і ще 15 собак. Але ми живемо, ми не виживаємо. Топимо буржуйку, дали вугілля нам і брикети», — розповідає місцева жителька Любов.

Любов з Оріхова

Дорогою містом помічаємо руйнування, які за останні тижні і місяці спричинили російські авіаційні бомби. Багато будинків у приватному секторі на різних вулицях зруйновано до самого фундаменту, від багатьох не залишилося жодної стіни. Квартири також сильно постраждали, одну з наскрізь зруйнованих дев’ятиповерхівок видно з далеких від неї вулиць. Заклади, магазини, установи — у цей же перелік руйнацій, яких щодня стає більше.

У такому стані постійно наростаючої небезпеки місто знаходиться вже майже 2 роки, 24/7. За даними Генштабу ЗСУ, лише за останні три доби окупанти здійснили 28 штурмів позицій українських захисників на цьому напрямку. У зведеннях ЗОВА також різке збільшення кількості ударів по населеним пунктам: від 150-200 на добу аж до 600 ударів, з використанням усіх доступних видів озброєння.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення «Акцент» періодично публікує фоторепортажі з Оріхівщини. Ознайомитися можна за наступними посиланнями:

Підготував Ігор Гур’єв

Підписуйтесь на Акцент в
21.02.2024 18:57


Об Авторе

Игорь Гурьев