Новини, Суспільство, Фото-відео

У Запоріжжі діти розписали ящики з-під мін, які відправлять на аукціони в Британію, США і Німеччину (ФОТО)

У Запоріжжі діти розписали ящики з-під мін, які відправлять на аукціони в Британію, США і Німеччину (ФОТО)
02.06.2023 13:32

У Запоріжжі відбулося відкриття виставки, на якій представлені плакати, розписані ящики та футляри з-під зброї й снарядів. Все це створювали діти різних вікових категорій, а також деякі викладачі мистецьких шкіл міста.

Про це повідомляє Акцент.

Виставка отримала назву «Дитячий Artсенал» і відкрилася одночасно одразу в трьох бібліотеках Запоріжжя за адресами вул. Гоголя, 66. вул. Запорізького козацтва, 17А, вул. Ситова, 6.

Ми розпочали цей проєкт з малого. Мама учениці (вона волонтерка) надала нам ящик для протитанкових мін, щоб ми його розписали. Ми розраховували на один ящик, а привезли два. Один я вирішила розписати сама, а другий запропонувала розписати дітям. Потім приїхали військові волонтери, їм дуже сподобалось. Вони сказали, що ці ящики поїдуть у Британію на аукціон. Також вони запропонували привезти ще, а я звернулася до викладачів з інших шкіл, щоб вони також долучилися до розпису разом із учнями, — розповіла Світлана Пешикова, директорка Запорізької дитячої художньої школи.

Вього у проєкті взяли участі близько ста людей. Відомо, що всі роботи будуть розіграні на благодійних аукціонах. У Німечччині вже купили один ящик за 750 євро.

Майже всі ці речі ми привезли з червоної лінії фронту, де йдуть чи були бої. Далі ми передали їх до дитячої художньої школи і вони перетворили те, що раніше допомагало вбивати, на отакі шедеври. Декілька експонатів вирушить на аукціони в Британію, Німеччину і США, а більшість піде на знак подяки в посольства Франції, Чехії, Німеччини та у штаб збройних сил Великої Британії, — розповів Іван Здоровець, командир добровольчо-рятувального підрозділу та військовий волонтер.

Також він розповів, що ящики вже виконали свою функцію, з них були встановлені протитанкові міни під час штурму окупаційних військ. Вони допомогли зірвати наступ. Цими ящиками було знищено декілька десятків одиниць техніки.

В рамках відкриття виставки діти, які брали участь у розписі, отримали грамоти.

Зібрані кошти підуть на допомогу військовим, подивитися на експонати можна до 8 червня.

Підписуйтесь на Акцент в
02.06.2023 13:32


Об Авторе

Ира Крамаренко