Новини, Події, Фото-відео, Экология

У Запоріжжі ГО під виглядом військових блокує діяльність держрибагентства на верхньому б’єфі Дніпра , — заява (ВІДЕО)

У Запоріжжі ГО під виглядом військових блокує діяльність держрибагентства на верхньому б’єфі Дніпра , — заява (ВІДЕО)
20.05.2023 15:45

Запорізький рибоохоронний патруль заявив про здійснення  тиску та фактичне блокування роботи правоохоронного органу в акваторії Дніпровського водосховища. Вже направлено заяви до відповідних правоохоронних органів, зокрема прокуратури та керівництва Держрибагентства.

Відповідну заяву було розміщено на офіційній Фейсбук-сторінці представництва Держрибагентства в Запорізькій області.

Як зазначається в заяві, 13 травня 2023 року представники ГО «Річковий патруль Запоріжжя» представляючись військовослужбовцями ЗСУ тактичної групи «Чайка», до якого не мають ніякого відношення, не надавши жодних документів, які посвідчують їх особи, намагались блокувати діяльність правоохоронного органу, а саме — Запорізького рибоохоронного патруля та представника громадськості на акваторії Дніпровського водосховища. Згодом вийшло змонтоване відео в якому посадових осіб звинувачують у порушенні природоохоронного законодавства, — говориться на початку тексту заяви.

За даним інцидентом Запорізьким рибоохоронним патрулем вже скеровано заяви до правоохоронних органів та прокуратури про вчинення кримінального правопорушення в порядку ст. 214 КПК України. 

«Допоки відповідні уповноважені органи нададуть ЗАКОННУ правову оцінку та ухвалять судове рішення щодо «діяльності» громадських діячів, які, насправді, ніякого відношення не мають до ЗСУ, а є добровільним формуванням територіальної громади, Запорізький рибоохоронний патруль відповідно до функціональних обов’язків  повідомляє по суті, надає перелік нормативно-правових документів та оперативних відео, які спростовують недостовірні дані та змонтоване відео громадської організації», — заявляють в Рибоохоронному патрулі.

В рибпатрулі зазначають, що члени даної громадської організації вже не перший рік заважають діяльності державного правоохоронного органу в даній акваторії Дніпра.

«Так, члени даної громадської організації, які є фігурантами кримінальних проваджень, вже не перший рік намагаються блокувати роботу Запорізького рибоохоронного патруля на Дніпровському водосховищі. В той же час, вони розповсюджують візитки серед місцевих мешканців та пропонують громадянам робити грошові внески для існування власної організації, яка, на їх думку, повинна здійснювати заходи нагляду-контролю», — йдеться в тесті заяви.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 10 ЗУ «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» посадові особи органів рибоохорони мають право «…вилучати в осіб, які порушують законодавство у галузі охорони і використання водних біоресурсів, знаряддя добування водних біоресурсів, транспортні (у тому числі плавучі) засоби, обладнання та предмети, що були знаряддями правопорушення, незаконно добуті водні біоресурси, а також відповідні документи на них;

вилучати знаряддя добування (вилову) водних біоресурсів, транспортні засоби, обладнання та предмети, що були знаряддями правопорушення у галузі охорони, використання та відтворення водних біоресурсів, а також незаконно добуті водні біоресурси у разі неможливості встановлення власника зазначеного майна;

Посадові особи органів рибоохорони мають право залучати до охорони водних біоресурсів громадських інспекторів рибоохорони, — зазначають в правохоронному органі.

Для здійснення контролю за водними біоресурсами, представники держрибагенства проводять рейди згідно законодавства.

Як проходило блокування роботи Запорізького рибохоронного патруля

Далі в своїй заяві представники Держрибагентства повідомляють деталі скандального випадку.

«Так, починаючи з 12 травня 2023 року державні інспектори Запорізького рибоохоронного патруля згідно затвердженого наказу №29 від 27.04.2023 року здійснювали заходи державного нагляду-контролю на акваторії Дніпровського водосховища. 

13 травня близько 4 години до їх плавзасобу підійшов маломірний прогулянковий човен без реєстраційних державних номерів, в якому знаходились 4 озброєні чоловіки у військовій формі ЗСУ. Один із чоловіків у Балаклаві пригнув до човна  в якому знаходились інспектори  Запорізького рибоохоронного патруля і блокував подальшу роботу. Державні інспектори повідомили на яких підставах вони здійснюють рибоохоронний рейд і надали посвідчення. На прохання державних інспекторів надати розпорядження про проведення бойового завдання та свої посвідчення, люди у камуфляжі відмовились надати будь-які документи. Погрожуючи своїми нібито посадовими інструкціями, які вони не могли надати для ознайомлення, озброєні люди у камуфляжі почали буксирувати човен у протилежний бік від місця початку рибоохоронного рейду.  

Державні інспектори спільно з представником громадськості  зроблено заяву на Головне управління віськової служби правопорядку та «гарячу лінію» 102 про незаконні дії озброєних людей.

Близько 4 години 20 хв. на території насосної станції № 4 АО «Мотор Січ» люди у військовій формі намагались провести обшук човна. Оскільки дії осіб у військовій формі виходять за рамки законодавства, а всі підтверджуючі документи були надані державними інспекторами і всі дії процесуально зафіксовані, представник поліції відмовився від проведення обшуку тому що на це не було ніяких законних підстав. 

Люди у військовій формі заявили, що державні інспектори не мають права проводити рибоохоронні заходи на цій території, що вони затримані і їх зараз обшукають. Державні інспектори висловили заперечення. Близько 4 години 30 хвилин на місце  прибула слідчо-оперативна група. Жодної оперативної зйомки не було долучено до огляду місця події, але згодом в мережі Інтернет з’явилось змонтоване відео в якому здійснюється відвертий наклеп на працівників органів державної влади.

На доданих відео зафіксовано вилучення заборонених знарядь лову 12 та 13 травня 2023 року на акваторії Дніпровського водосховища. Про що оформлені відповідні акти виявлення та вилучення безхазяйного майна. Доречі, відеофіксація або фотофіксація виявлення та вилучення заборонених знарядь лову завжди здійснюється державними інспекторами відповідно до вимог до проведення рибоохоронного рейду та порядку відео-фото фіксації порушень», — говориться в заяві.

Підписуйтесь на Акцент в
20.05.2023 15:45


Об Авторе

Сергей Николаев