Новини, Події, Суспільство, Фото-відео, Экология

У Запоріжжі на Дніпрі затримано браконьєра з осетрами до 20 кг (ФОТО, ВІДЕО)

У Запоріжжі на Дніпрі затримано браконьєра з осетрами до 20 кг (ФОТО, ВІДЕО)
15.05.2024 10:06

На Дніпрі у Запоріжжі з’явилися червонокжижні види риб. Вперше за тривалий час у річці зафіксовані осетрові та оселедець дунайський.

Як інформує Акцент, Державна екологічною інспецією Південного округу разом з рибоохоронним патрулем та водною поліцією було затримано браконьєра, у сітках якого виявили осетрові види риб.

За повідомленням екоінспеції, порушник вночі ловив рибу 3 сітками та завдав шкоди навколишньому природному середовищу на понад 130 тис. грн. Браконьєр, встиг поживитись червонокнижними рибинами, а саме осетровими. Інспектори склали протоколи за ч.2 ст.90 та ч.4 ст.85 КУпАП. Сітки — заборонені знаряддя лову вилучено. ✉️Всі матеріали передані до правоохоронців та суду.

Нагадуємо, що осетер, стерлядь та севрюга звичайна занесені до Червоної книги України. ідтак, вилов цих видів заборонено в будь-який час, — зазначають екологи.

За опублікованими фото можна припустити, що виловлені осетри важили до 15-20 кг.

вага осетрів — від 15 до 20 кг

Як осетр міг опинится у Дніпрі біля Запоріжжі?

За інформацією Акценту, наразі на Дніпрі в районі Запоріжжя є не тільки осетр, але й оселедець дунайський. Його останнім часом виловлюють рибалки на спінінги. На думку спецалістів, на наявінсть морських видів риб у Дніпрі могли вплинути кілька факторів:

  • Підрив Каховської ГЕС дозволяє різним видам риб із акваторії Чорного моря підніматися вгору по течії Дніпра аж до Запоріжжя;
  • Для осетра потрібна чиста швидка вода. Останнім часом йде велике скидання води через шлюзи ДніпроГЕСу. Відтак це створює сприятливі умови, як для осетрових, так і для оселедця.

Ближчим очікуйте на більше інформації від спеціалстів-екологів.

Підписуйтесь на Акцент в15.05.2024 10:06


Об Авторе

Александр Чубукин