Новини, Популярне, Суспільство, Фото-відео

У Запоріжжі під час тривог можуть не зупиняти онлайн-уроки: в ЗОВА назвали умови

У Запоріжжі під час тривог можуть не зупиняти онлайн-уроки: в ЗОВА назвали умови
25.09.2023 16:20

У Запоріжжі з початком нового навчального року виник конфлікт між батьками учнів і керівниками шкіл через те, що під час повітряних тривог вчителі зупиняли навчання, незважаючи на дистанційний формат. Наразі Рада оборони видала чіткі рекомендації щодо організації освітнього процесу в школах, які вирішують цю проблему.

Деталі рішення Ради оборони повідомила директорка Департаменту освіти й науки ЗОДА Людмила Бухаріна, передає Акцент.

Так, Бухаріна розповіла, що головною умовою продовження уроків під час тривог є безпечні умови учасників освітнього процесу. Вона наголосила, що під час дистанційного навчання відповідальність за дітей несуть батьки, які мають створити безпечні умови для навчання дитини. Що стосується вчителів, які працюють у школі, то їхні безпечні умови повинен створити керівник закладу. А ті вчителі, які працюють вдома, за законом мають самостійно забезпечити собі безпечні умови.

Це означає, що немає обставин, які можуть заважати безперервному проведенню дистанційних онлайн-занять під час повітряних тривог. Однак остаточне рішення мають ухвалювати керівники шкіл після обговорень з батьками.

Також Бухаріна відповіла на питання про те, як організовувати освітній процес за умови, що частина батьків класу згодна не припиняти навчання під час тривог, а частина — ні.

Дистанційна форма роботи передбачає синхронний і асинхронний формат долучення до освіти. Діти, батьки яких не можуть долучитися до безперервного навчання, можуть скористатися відео-контентом, завданнями, які викладає вчитель в системі, — пояснила Людмила Бухаріна.

Нагадаємо, що раніше Акцент писав про зустріч батьків учнів запорізьких шкіл і представників міської влади щодо обговорення цього питання. Тоді не вдалося дійти згоди, бо керівники шкіл і представники місцевої влади наголошували на тому, що відповідальність за учня на дистанційному навчанні під час онлайн-уроку несе вчитель або керівник закладу (насправді батьки). Саме тому керівники шкіл забороняли вчителям проводити уроки під час тривог. Тепер офіційно надано рекомендації, які дозволять організувати безперервний процес навчання.

Підписуйтесь на Акцент в
25.09.2023 16:20


Об Авторе

Ира Крамаренко