Війна, Новини, Події, Фото-відео, Экология, Эксклюзив

У Запоріжжі рибпатруль, водна поліція та лісничі провели спільний рейд Домахою (ВІДЕО)

У Запоріжжі рибпатруль, водна поліція та лісничі провели спільний рейд Домахою (ВІДЕО)
07.04.2024 17:15

Профілактичний рейд на початку періоду нерестової заборони на нижньому б’єфі Дніпра організували Запорізький рибоохоронний патруль, водна поліція та лісомисливське господарство.

Разом з представниками держорганів у рейді побував і журналіст Акценту.

Цього разу інспектори побували в районі Домахи — популярного місця відпочинку та риболовлі серед запорожців та гостей міста.Головна мета — попередити порушення на воді та у лісовому фонді.

Інспектори проводять роз’яснювальну роботу серед населення про весняно-літню заборону рибальства під час нересту, який вже розпочався на водних об’єктах Запоріжжя та області. Цього року до охорони водних об’єктів долучилися працівники «Запорізького Лісомисливського господарства» Запорізької області. Враховуючи великі території лісомисливських угідь, які розташовані по узбережжі Каховського та Дніпровського водосховищ, на яких цілодобово патрулюють лісовики, а також вміння професійно та злагоджено працювати у команді, структури трьох правоохоронних відомств об’єдналися для спільних заходів з охорони водних біоресурсів.

Директор Запорізького лісомисливського господарства Григорій Чернета у коментарі для Акценту звернув увагу, що багато мешканців та відпочиваючих залишають після себе сміття. Також з 1 квітня офіційно розпочався сезон підвищеної пожежної небезпеки. Для цього проводиться ряд заходів, перериваються дороги між лісосмугами тощо. Є питання і незаконної вирубки дерев. Не період війни також продовжують діяти обмеження і щодо відвідин лісів, лісосмуг та узбережжя р. Дніпро.

Державна лісова охорона прирівнюється до правоохоронних органів, складаємо адміністративні протоколи по 65 статті (незаконна вирубка), по засміченню. Хочу акцентувати на цьому увагу. Проводимо профілактичні бесіди. У нас є недобросовісні громадяни, дуже багато залишається сміття після відпочинку. Змушуємо прибирати за собою, — розповідає Григорій Чернета.

Сміття вивалюють поруч з місцем паркування авто

Також під час рейду правоохоронці натрапили на покинуті браконьєрські сітки та поспілкувалися з рибалками-любителями в районі Легкових ям. Діалог:

  • Доброго дня. Клює? 
  • Та такого, щоб брати нема. Спортивна, відпускаємо…

На спеціальних брошюрах Держрибагенства можна ознайомитися з правилами рибальства та існуючими заборонами, зокрема під час нересту риби.

Більш детально дивіться на відео:

Як відомо з початку квітня на внутрішніх водоймах Запорізької області починають діяти обмеження весняно-літньої (нерестової) заборони.

Як повідомляють у Запорізькому рибоохоронному патрулі, на основі науково-біологічного обґрунтування Інституту рибного господарства НААН України Управлінням державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Запорізькій області визначено строки весняно-літньої (нерестової) заборони та ділянки нерестовищ.

Так, наказом від 25.03.2024 року № 50 «Про перенесення строків заборони на добування (вилов) водних біоресурсів на період нересту та перелік меж нерестовищ у період нересту на рибогосподарських водних об’єктах в межах діяльності Запорізького рибоохоронного патруля  у 2024 році» встановлені такі строки заборони:

— на Запорізькому (Дніпровському) водосховищі – з 05 квітня по 10 червня 2024 р.;

 — р. Дніпро – від греблі Дніпровської ГЕС до адміністративних меж Запорізької області — з 10 квітня по 15 червня 2024 р.; 

— на інших водосховищах – з 01 квітня по 09 червня 2024 р.; 

— у всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) – з 01 квітня по 20 травня 2024 р.

З наказом та переліком нерестовищ можна ознайомитись за посиланням.

Довідкова інформація:

Під час нересту забороняється будь-яке рибальство на нерестовищах, а на інших не заборонених органами рибоохорони ділянках рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) дозволяється риальство гачковими знаряддями лову з кількістю гачків не більше двох на рибалку-любителя або спінінгом з однією штучною приманкою з берега.

Запорізький Рибоохоронний патруль закликає усіх громадян дотримуватися правил любительського рибальства,особливо під час нерестової заборони та не порушувати закон

Побачивши порушення закону іншими особами, телефонуйте на цілодобову гарячу лінію Рибпатруля або 102.

Як раніше інформував Акцент, Рейд Льовшинською затокою під Запоріжжям виявив браконьєрів з великими сазанами (ВІДЕО)

Підписуйтесь на Акцент в
07.04.2024 17:15


Об Авторе

Александр Чубукин