Новини, Суспільство, Фото-відео, Экология

У Запоріжжі “Вельтум” у суді відмовилися від претензій до конкурентів з “Гранік”: що з’ясовували компанії з вивозу відходів (ФОТО)

У Запоріжжі “Вельтум” у суді відмовилися від претензій до конкурентів з “Гранік”: що з’ясовували компанії з вивозу відходів (ФОТО)
18.01.2024 10:27

Вчора, 17 січня,  у Господарському суді Запорізької області представники ТОВ “Вельтум” відмовилися від претензій до свого конкурента — ТОВ “Гранік”. Раніше “Вельтум” вимагав визнати недійсним договір про надання послуг між “Гранік” і 10-ю міською лікарнею Запоріжжя.

Про це повідомляє кореспондент “Акцента”.

Фактично, судове засідання, на якому справу нарешті мали б розглянути по суті, почалося з того, що суддя оголосила про клопотання відсутнього у залі позивача: “Вельтум” відмовляється від позовної заяви, тим самим визнаючи неправомірними свої претензії щодо договору між лікарнею і компанією “Гранік”.

Цікаво, що це вже другий прецедент, коли оскарження цього договору закінчилося відмовою від позову. Влітку 2023 року Запорізька міська рада подала позов до суду з вимогою розірвати угоду між ТОВ “Гранік” і 10-ю міською лікарнею і замовити послуги з вивозу сміття у ТОВ “Вельтум-Запоріжжя”.Тоді міська рада також відмовилася від позову.

Міська рада і ТОВ “Вельтум” мотивували свої позови до суду результатами конкурсу 2019 року, за яким компанія буквально “не може відмовити” у вивезенні відходів всім потенційним клієнтам у місті. Таку перемогу “Вельтум” закріпив за собою аж  на 10 років. 

 “Після того вони вже кілька разів збільшували свої тарифи та наразі їхні послуги дорожче, ніж  у ТОВ “Гранік”. Тобто вони виграли конкурс на одних умовах, а наразі вони надають їх на інших умовах і вважають, що “Гранік” їх надавати не може”, — коментував ці аргументи на попередніх засіданнях адвокат Дмитро Харламов, який представляє у суді інтереси ТОВ “Гранік”.

Дмитро Харламов

У ТОВ “Гранік” вважають, що позови проти них — це спроби створити судові прецеденти і монополізувати ринок вивезення відходів у місті. Компанія вбачає для споживачів право обирати послуги інших компаній на умовах прозорої конкуренції.

“Компанія “Вельтум” відликала позов, ми підтримуємо це рішення, тому що важливо, щоб була конкуренція і споживачі отримували якісніші послуги і тарифи були нижче. Коли присутня конкуренція, ми (компанії з вивозу відходів, ред) більше стараємося і з’являються кращі послуги”, — коментує фінал розгляду справи директор ТОВ “Гранік” Геннадій Дубов.

Геннадій Дубов
Підписуйтесь на Акцент в
18.01.2024 10:27


Об Авторе

Игорь Гурьев