Новини, Суспільство, Фото-відео

У Запоріжжі відкрили унікальну інклюзивну бібліотеку (ФОТО)

У Запоріжжі відкрили унікальну інклюзивну бібліотеку (ФОТО)
03.09.2022 19:01

Днями у Запоріжжі за адресою вулиця Незалежної України, 68А було відкрито інклюзивну бібліотеку. Її унікальність полягає у тому, що в ній дотримано всі вимоги щодо безбар’єрності та доступності для людей з інвалідністю.

Так, всі оновлені бібліотеки Запоріжжя також враховують вимоги потреб людей з інвалідністю, але оновлений заклад стане осередком для проведення різноманітних заходів.

Діяльність цієї сімейної бібліотеки з інклюзивним напрямком буде спрямована на соціальну інтеграцію та розвиток активності дітей, людей з інвалідністю шляхом формування інклюзивного середовища. На її базі будуть проводитись розвиваючі тренінги й культурні заходи з партнерами ГО «Всеукраїнська спілка інвалідів УСІ», ТОВ «Червоний хрест України» та іншими, — розповіла директорка міської публічної бібліотечної системи Запоріжжя Ірина Лень.

Під час проєктування оновленої бібліотеки використовувалися архітектурні особливості будівлі. Це дозволило зробити внутрішній простір універсальним та доступним. Облаштовано пандус, вбиральню, проходи для зручності пересування людей на візках, тактильні смужки для слабозорих. Є «бібліосхованки», ігрова зона для малюків, місце для відпочинку, ляльковий театр.

Встановлено Сервіс УТОГ – інноваційне рішення від ВГОІ “Українське товариство глухих”, з яким стає доступним відеозвʼязок з професійним перекладачем жестової мови 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Тобто читач з вадами слуху може прийти до бібліотеки й через цей сервіс контактувати з бібліотекарем, це можна зробити у будь-який момент часу.

У книжковому фонді бібліотеки — книги з вісімнадцятим кеглем і шрифтом Брайля. Це примірники сучасної та класичної літератури від українських і закордонних авторів. Працює сервіс «Є-книга» та доставлення книг за домовленістю.

Бібліотека мала відкритися ще у лютому 2022 року, але через початок війни реалізувати всі плани вийшло тільки зараз.

Підписуйтесь на Акцент в


03.09.2022 19:01


Об Авторе

Ира Крамаренко