Новини, Події, Суспільство, Фото-відео, Экология

У Запоріжжі вода зайшла у домівки людей: рибу тут ловлять прямо на дорозі (РЕПОРТАЖ)

У Запоріжжі вода зайшла у домівки людей: рибу тут ловлять прямо на дорозі (РЕПОРТАЖ)
03.05.2023 20:02

У Запоріжжі жителі плавневої зони Домаха поблизу Південного мікрорайону міста потерпають через підняття рівня води у Дніпрі. Він тут настільки високий, що понад 150 будинків залишаються фактично ізольваними від суші, риба тут запливала прямо до осель запоріжців і ловиться ентузіастами поблизу посадкових дерев.

Журналісти «Акцента» сьогодні, 3 травня, поспілкувалися з жителями Домахи прямо на місцях підтоплень. Також ситуацію на місці коментували представники служб, які задіяно у допомозі власникам осель — Запорізького рибоохоронного патруля і Водної поліції Запоріжжя.

Нагадаємо, що рівень води у Запоріжжі активно зростає протягом тривалого часу. Це пов’язано з кількістю води, яку пропускає ДніпроГЕС, щоб зменшити підтоплення в інших областях країни через цьогорічне весняне водопілля.

Дорогою на Домаху бачимо обабіч, там де рівень води майже по двері автомобіля, рибалок із підсаками і навіть вилами. Вони розповідають, що бачили тут карасів і навіть коропів, але спіймати рибу вдається не кожному. До слова, місцями рівень води на дорозі, сягає 1 метра.

Дорогою на Домаху вирішуємо зупинитися, бо не впевнені що наш транспорт здолає воду, рівень якої знову піднявся. Тут зупиняємося поспілкуватися з місцевими жителями.

«У середині 90-тих років було таке затоплення. Теж рівень річки Дніпро заплавної частини Каховського водосховища так підіймався. Ходили до домівок у чоботях, брали дітей на руки. А зараз уже і чоботи не допоможуть. Тільки спецтранспорт, великі авто або човни», — розповідає Іван Мороз, житель Домахи.

Високий рівень води тут спостерігають вже 10 днів, при чому він не є постійним: вода спадає зранку і збільшується протягом дня. Лісові грунти впитують її.

«Вода позаходила у будинки. Все майно евакуйовано частково засобами свого особистого транспорту, частково люди позаносили їх на більш високі місця. Ми відносимося з розумінням, але чекаємо, що хоч якось зменшать подачу води (ред. на ДніпроГЕС). Ми зараз заручники такої форс-мажорної ситуації», — каже Іван.

Він додає, що на базі відпочинку «Домаха» на постійній основі мешкають люди, у тому числі переселенці з територій, які знаходяться в окупації або під щоденними обстрілами. Також там мешкають люди похилого віку і домашні тварини. Допомагають із забезпеченням людей, які залишилися, представники Запорізького Рибоохоронного Патруля і Водної поліції.

«Зараз ми не можемо проїхати, а тут у мене всі речі. Будемо сподіватися, що рівень не підніметься ще вище…

… Карасі були прямо у хаті» — розповідає місцевий житель Валентин Миколайович.

Запорізький рибоохоронний патруль нагадує, що звертатися за допомогою слід на гарячу лінію (067)-622-04-66.

«Допомагаємо з евакуацією людей, тварин і майна.Працюємо 24/7. Звертайтеся за допомогою» — нагадує головний державний інспектор відділу охорони водних біоресурсів Запорізького рибоохоронного патруля Богдан Перепелиця.

На чергуванні також постійно знаходяться працівники водної поліції, які готові допомагати з евакуацією.

«Наразі люди не часто звертаються за евакуацією, але майно і тварин доводиться перевозити часто» — кажуть працівники водної поліції.

Підготував Ігор Гур’єв

Підписуйтесь на Акцент в
03.05.2023 20:02


Об Авторе

Игорь Гурьев