Новини, Суспільство, Фото-відео

У Запоріжжі завершується відновлення будинку на Соборному, 151: які роботи тривають (ФОТО)

У Запоріжжі завершується відновлення будинку на Соборному, 151: які роботи тривають (ФОТО)
05.04.2024 16:15

В жовтні 2022 року декілька під’їздів у будинку на проспекті Соборному, 151 було повністю зруйновано. У 2023 році почалося відновлення зруйнованої частини, реставрація решти будинку й будівництво укриття. Станом на квітень 2024 року роботи підходять до завершення.

Що наразі зроблено й коли очікувати завершення робіт, читайте в матеріалі Акценту.

Основна робота проходить по реставрації фасаду зі сторони проспекту Соборний. Виконуються роботи з декоративними елементами, плиткою, з гранітом. Зі сторони вулиці Сталеварів ми розпочали демонтаж старої тротуарної плитки. Передбачається заміна на нову плитку, а також передбачається робота по благоустрою придомової території. Також працюємо з аркою зі сторони проспекту Маяковського. На жаль, у нас не залишилося ніяких схем і проєктної документації, тому відновлюємо її безпосередньо зі старих фотографій, щоб вона мала автентичний вигляд. Окрім цього, ведуться фінальні роботи в укритті, — розповів керівник комунального підприємства «Управління капітального будівництва» Олександр Андреєв.

Він також зазначив, що почали працювати асфальтні заводи, тому продовжено укладку асфальту, яка була призупинена в зимовий час. Тривають роботи з ремонту квартир, які були вцілілі, але пошкоджені.

Плитка, яка була демонтована буде передана балансоутримувачу і можливо буде вокристовуватися в інших цілях.

Також Андреєв поточнив, як розподіляються бюджетні кошти і інвесторські.

Проєкт був розрахований на 360 мільйонів, з яких 50 мільйонів інвесторських, але на зараз ми вбачаємо економію на 70 мільйонів саме з частини бюджетних коштів.

За рахунок державних коштів ми виконуємо роботи з відбудови й капітального ремонту (відновлення зруйнованої частини, оновлення даху, ремонт квартир). З інвесторських коштів ми робимо те, без чого в принципі могли б обійтися і на що витрачати бюджетні кошти було б не на часі: благоустрій, троутарна плитка, роботи зі сховищем, реставраційні роботи по фасаду, — розповів Андреєв.

Мешканці вцілілої чатини будинку почали активно звертатися за заміною балконів.

Спочатку люди досить погано поставилися до пропозиції замінити балкони, щоб вся будівля була в одному стилі. Але коли вони побачили нові балкони і якість робіт, то почали самі звертатися і просили включити їхні балкони до переліку тих, які підлягають заміні. Гроші на ремонт балконів виділяється з інвесторських коштів, — зауважив керівник комунального підприємства «Управління капітального будівництва»

В травні планується закінчити всі роботи й передати будинок в експлуатацію. Після того, як всі документи буде погоджено, мешканці будинку зможуть заїхати у свої квартири.

Відновлення інших зруйнованих будинків у Запоріжжі

На Зестафонській, 10 триває ремонт 4-го під’їзду. З 6 квітня розпочнуться роботи з благоустрою. Наразі відбувається завезення матеріалів.

Наша головна задача — відновити роботи з фасаду. Наразі виготовлені козирьки під’їздів і далі будемо завершувати благоустрій. Після облаштування фасаду та утеплення цоколю ми відновимо систему водопостачання, на що нарікали жителі будинку. На об’єкті працюють 29 робочих, але кількість людей буде збільшуватися.

У травні також планується завершення робіт і введень в екпулатацію.

На Сталеварів, 16 тривають внутрішні роботи з відбудови. З 11 квартир майже готові. 5 квартир в роботі. Прибудована частина будівля готова до фасадних робіт. Починаються штукатурні роботи з 4 поверху, решта вже готові. Продовжується проведення мереж електроенергії, водопостачання.

На Кияшка, 22 тривають роботи з утеплення фасаду, паралельно відбувається розварювання балконів. Тимчасове укриття на 95% готове. Залишилося фарбування стін. На об’єкті кожного дня працює 35 чоловік.

Введення в експлуатацію будинків на Сталеварів і Кияшка планується в липні цього року.

Раніше Акцент також повідомляв про те, що у Запоріжжі стартували основні будівельні роботи з відновлення будинків по вул. Кам’яногірська, 6 та по вул. Запорізька 2-А. У двох будинках від влучення російських ракет найбільше постраждали перші під’їзди.

У п’ятиповерховому будинку по вул. Камʼяногірська, 6, будівельники розпочали демонтажні роботи та розбирання пошкоджених конструкцій в квартирах 1-го під’їзду. Надалі необхідно відновити та посилити несучі конструкції, здійснити ремонт пошкоджених квартир, утеплити фасад та відремонтувати покрівлю. Наразі,

У дев’ятиповерхівки по вул. Запорізька – 2А, на сьогодні проводяться підготовчі роботи до демонтажу конструкцій цього під’їзду. Зокрема, закупівля будівельних матеріалів, тимчасове підключення до інженерних мереж електро та водопостачання, вирішення питання тимчасового відселення мешканців та звільнення квартир від меблів.

У будинку необхідно розібрати пошкоджені конструкції 1-го під’їзду, провести роботи з його відновлення, виконати ремонт сходових клітин, шахти ліфта, виконати ремонт квартир, утеплення фасаду, ремонт покрівлі та провести роботи з благоустрою території.

Підписуйтесь на Акцент в
05.04.2024 16:15


Об Авторе

Ира Крамаренко