Новини, Суспільство, Фото-відео

В яких умовах проживають ВПО в Запоріжжі (ФОТО)

В яких умовах проживають ВПО в Запоріжжі (ФОТО)
12.05.2024 10:01

Працівниками регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Запорізькій області здійснені моніторингові візити до місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб в місті Запоріжжі.

Зокрема, відвідані наступні місця проживання ВПО, що розташовані на базі:

  • гуртожитку КП «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради   (вул. Історична, 106, м. Запоріжжя);
  • гуртожитку Державного вищого навчального закладу «Запорізький будівельний коледж» (вул. вул. Незалежної України, 43, м. Запоріжжя).

Відвідано місце тимчасового проживання ВПО, що розташовано на базі гуртожитку КП «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради 

МТП має зручне розташування: в 5-ти хвилинах пішої ходи знаходиться зупинка громадського транспорту, магазин, відділення пошти, а в 10-ти хвилинах їзди громадським транспортом – стоматологічна поліклініка та центр первинної медико-санітарної допомоги.

Проживання для ВПО – на безоплатній основі. Оплата за спожиті житлово-комунальні послуги здійснюється за рахунок ВПО, згідно умов договорів про надання послуг тимчасового поселення в місцях компактного розміщення, які укладені між ВПО та КП «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради. Щомісячна плата за комунальні послуги становить від 600 грн до 1 300 грн. в залежності від пори року.

Приміщення ванних кімнат перебувають у вкрай незадовільному стані, потребують капітального ремонту: заміни вікон, ремонту підвіконь, стелі, підлоги. Сантехніка в непридатному стані, потребує заміни та встановлення нових душових перегородок, обладнаних дверима або душовими шторками.

В туалетних приміщеннях встановлені унітази та рукомийники, проте труби потребують заміни. На стінах виявлені сліди від підтікань та плісняви.

В МТП на базі гуртожитку Державного вищого навчального закладу «Запорізький будівельний коледж» .

В пішій доступності від гуртожитку знаходиться школа, лікарня, зупинка громадського транспорту, продуктові магазини, аптеки.

Розміщення ВПО здійснюється на безоплатній основі. Всі витрати компенсуються за рахунок МТП.

МТП укомплектовано необхідною побутовою технікою: холодильники, плити, пральні машини, мікрохвильов печі, електричні чайники. Умови в кімнатах задовільні.

Однак, під час моніторингового візиту виявлені проблемні питання та недоліки. Гуртожиток потребує ремонту, зокрема, туалетних приміщень,  душових кабінах, заміни сантехніки, встановлення шторок у душових кімнатах для недопущення порушення права на приватність мешканців.

Проте, МТП не облаштовано засобами безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень МТП, включаючи місця загального користування та приміщення, у яких облаштовані ліжко-місця.

В межах моніторингу, проведено інформування мешканців МТП щодо діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, роз’яснено порядок та можливі шляхи звернення до Уповноваженого, а також надано роздаткові матеріали з актуальною інформацією для ВПО.

За результатами моніторингових візитів будуть складені звіти, а також направлені відповідні листи з рекомендаціями щодо сприяння в усуненні виявлених недоліків.

Підписуйтесь на Акцент в
12.05.2024 10:01


Об Авторе

Андрей Бездольный