Новости, Общество, Экономика

В Запоріжжі обговорили громадський бюджет міста 2019-2020: на що підуть кошти

В Запоріжжі обговорили громадський бюджет міста 2019-2020: на що підуть кошти
14.11.2019 16:32

Вчора, 13 листопада, у конферец-холі Торгово-промислової палати був проведений круглий стіл на тему «Громадський бюджет Запоріжжя 2019-2020 рр.» Організаторами виступило Агенство регіональних ініціатив.

Для повноцінної дискусії на ці теми до круглого столу були запрошені голова координаційної ради з питань громадського бюджету м.Запоріжжя Катерина Акула, заступник начальника бюджетного управління Олена Шулунова та вихователь-методист ЦРД «Надія» Анна Кузь.

Розпочала обговорення Катерина Акула, яка підвела підсумки минулорічного бюджету Запоріжжя. За її словами, бюджет був доволі непростим, проте, навіть, не зважаючи на всі складнощі, вдалося багато зробити. Наприклад, залучити до проектної діяльності молодь, для чого був проведений тематичний форум. Також Катерина розповіла про сектори, на які власне і витрачаються кошти: загальний сектор (50 % бюджету), комунальний (30 %) та житлово-комунальний (20 %). Саме таким чином був розподілений бюджет, що склав 10 млн.

На наступний рік, за словами Катерини, планується розробка брендбуків, проведення навчальних тренінгів для молоді та громадських організацій щодо правильного підрахування та розробки бюджету для реалізації проектів. Окрім цьго, вдосконалюються правила щодо голосування, які значно зменшать можливість фальсифікації.

Після Катерини Акули слово було надане Олені Шулуновій, яка повідомила, що точний бюджет на 2020 рік ще невідомий, проте розраховують на суму 10 млн, як і у цьому році, інакше ж є ризик, що грошей може просто не вистачити. 300 000 із цієї суми будуть виділені на навчання, адже, як стверджує Олена, навчальні проекти наразі для України мають найбільший попит та є найнеобхіднішими.

Однак сфера навчання не дофінансовується (що підтверджує досвід 2016-2018 рр.), зазначає Шулунова. Причому така тенденція спостерігається не лише в Україні. У цьому контексті Катерина Акула розповіла про інші важливі та цікаві проекти: «Щасливий дім, де є гніздо лелеки», який пов’язаний із покращенням зовнішнього вигляду подвір’їв та будівель, «Твоє здоров’я — твій вибір» — програма, що спрямована на пропагування здорового способу життя та звичок. Створюй власні проекти — отримуй досвід та покращуй імідж свого міста

Анна Кузь та автор проекту «Шевченківський громадський простір» Тетяна Жавжарова розповіли про свої враження та досвід у розробці проектів. Анна зазначила, що завдяки участі у «Громадському бюджеті» вона вона отримала більше досвіду для реалізації проектів та ідей. Однією із таких, наприклад, є «Театр для всіх» — це сцена під відкритим небом, де люди зможуть цікаво та корисно провести своє дозвілля.

Тетяна Жавжарова розповіла про власний проект «Шевченківський громадський простір», який спрямований на покращення іміджу Шевченківського району. Так, розробляються проекти, пов’язані із озелененням, художньо-культурні зони, де можна було б писати цитати із віршів та афоризми замість нецензурної лексики, яка, на жаль, вже стала майже звичною частиною парканів та стін.

З лютого вже починаються різноманітні тематичні тренінги та лекції для тих, хто хоче в наступному році подати власний проект. Дізнатися всі умови, які необхідні для подання проекту, можна на сайті міської ради.

Нагадаємо, що раніше «Акцент» писав про те, які проекти будуть реалізовуватись за рахунок громадського бюджета міста у наступному році, та що вони передбачають. Детально можно подивитись всю інформацію за посиланням: На что потратят 9,6 млн общественного бюджета Запорожья: список проектов-победителей

Автор: Катерина Дмитренко

Читайте новости Запорожья в нашем Telegram: t.me/akzentzp , Twitter и подписывайтесь на канал в Youtube, а также наш Instagram.

14.11.2019 16:32


Об Авторе

Ира Крамаренко