Війна, Новини, Суспільство, Фото-відео

В Запоріжжі відбувся допрем’єрний показ фільму «Буча» (РЕПОРТАЖ)

В Запоріжжі відбувся допрем’єрний показ фільму «Буча» (РЕПОРТАЖ)
02.04.2024 10:31

В Запоріжжі відбувся допрем’єрний показ фільму «Буча», який знято на основі реальних подій.

Про це повідомляє «Акцент».

Фільм презентувала знімальна група: сценарист і продюсер Олександр Щур, режисер Станіслав Тіунов та представниця ГУР Гайде Різаєва. На закритий показ запросили військовослужбовців, волонтерів, депутатів міської та обласної ради, представників Федерації змішаних єдиноборств та ММА в Запорізькій області. Саме Федерація змішаних єдиноборств та ММА організувала в Запоріжжі закритий показ «Бучі».

Фільм розповідає історію Костянтина Гудаускаса – громадянина Казахстану, який в 2019 році отримав політичний притулок в Україні й проживав в Бучі. З початком російського вторгнення завдяки своєму казахстанському паспорту він їздив на окуповану Київщину та евакуював більше 200 людей. Серед врятованих Костянтином Народний артист України, Герой України композитор Ігор Поклад разом з дружиною. В «Бучі» показані злочини російських військових, які вони вчинили проти цивільних людей: розстріли, катування, ґвалтування.

Після показу глядачі могли поспілкуватись зі знімальною групою. Сценарист та продюсер фільму Олександр Щур розповів, що допрем’єрні покази «Бучі» вже відбулись в США.

  • Цей фільм – це наша культурна зброя. Ми були з туром в США, де ми показували робочі версії і всі американці кажуть, що цей фільм мають побачити як можна більше у всьому світі, тому що тоді вони зрозуміють, чому Україна продовжує воювати, чому Україні треба продовжувати допомагати, — сказав Олександр Щур.  

Кінострічку знімали за кошти приватних інвесторів та донати. Найскладніше було знайти акторів на ролі російських військових.

  • В нас знімалось 120 акторів, близько 800 акторів масових сцен. Найбільш важко було знайти акторів на роль росіян, тому що половина українських акторів навідріз відмовились грати росіян. Так само ми не знайшли чеченців, які б зіграли кадирівців, — зазначив сценарист.

Глядачі після перегляду не стримували сліз та дякували знімальній групі за те, що вони показують світу злочини росіян.

  • Дуже важкий фільм, важко було дивитись. Але це наш культурний фронт і це дуже важливо знімати і показувати такі фільми як в Україні, так і по всьому світу. Культурна війна наразі дуже важлива, — сказав президент федерації змішаних єдиноборств та ММА в Запорізькій області Олег Афанасьєв.
Підписуйтесь на Акцент в
02.04.2024 10:31


Об Авторе

Игорь Гурьев