Новости, Общество, Политика

В Запорожье депутаты 4-х фракций горсовета выступили с резонансным обращением к мэру Буряку

В Запорожье депутаты 4-х фракций горсовета выступили с резонансным обращением к мэру Буряку

article_mainСегодня, 3 июля, депутаты сразу 4-х фракций горсовета потребовали от городского головы Владимира Буряка защитить запорожских тренеров и спортсменов, оказавшихся без места для тренировок после продажи легкоатлетического манежа ЧАО «Запоржсталь» сети «SportLife».

Свои подписи под резонансным обращением поставили депутаты фракций «Батькивщина», «Самопомощь», «Укроп», «Солидарность», а также внефракционные депутаты. Информацию опубликовала на своей странице в соцсети глава фракции «Батькивщина» Ирина Костенко.

 

Відкрите звернення депутатів міської ради до міського голови Запоріжжя Володимира Буряка!

Шановний Володимире Вікторовичу! Хочемо звернути Вашу увагу на неприпустиму ситуацію, що склалася у зв’язку з продажем легкоатлетичного манежу (спортивного комплексу), що належав ПАТ «Запоріжсталь».

Донедавна сотні запорізьких спортсменів, призерів олімпіад тренувалися в манежі, проте, сьогодні вони опинились у вигнанні. Спортивний комплекс “манеж” був їх єдиним місцем для тренування, оскільки іншого майданчика розвивати свої навички вони не мали. В ситуації що склалась, здається що виконавчим органам влади байдуже на досягнення, які завдяки нашим спортсменам стали відомими на весь світ, оскільки іншої бази для тренувань не створено.  Школи олімпійського резерву, що виховують гордість Запоріжжя – наших представників на олімпіадах, першостях Європи та світу, залишилися без приміщень для тренування. Наші славетні паралімпійці тепер не мають можливості тренуватися, і це за 10 днів до початку чемпіонату світу в Лондоні!

Звичайно, легкоатлетичний манеж – це приватна власність. Раніше він належав ПАТ Запоріжсталь, головним інженером якого ви були перед обранням на посаду мера.  Що робити з ним – цілковите право власника, але ж треба мати совість та хоч якусь відповідальность перед запоріжцями. Те, що зроблено гендиректором «Запоріжсталі» Ростиславом Шурмою, який тиждень тому і оголосив про продаж манежу мережі «SportLife»  — це прояв неповаги та байдужості не тільки до запорізьких спортсменів, а й до всіх мешканців нашого міста.

Ще вчора ми в міській Раді нагороджували наших чемпіонів та призерів паралімпійців, а вже сьогодні вони заявляють, що їх інвентар цинічно викрадено в манежі, при цьому їх навіть не попередили про зміну власника та не надали можливості вивезти інвентар. Як таке може бути?  Єдина на Запоріжжі школа спортивної гімнастики залишилась без місця для тренувань. Гімнастам пропонують переїхати в колишній БК Піонерів, але приміщення наразі не готове, і так само потребує термінового ремонту та реконструкції. Спортивне обладнання в БК “Піонерів” пошкоджене, а більшість необхідного взагалі відсутнє. Аналогічна ситуація склалась з легкоатлетами.  Тренери перебувають в шоковому стані – їм ніде проводити тренування та виховувати нових переможців.

Головну проблему, яка потребує негайного вирішення, вбачаємо у наступному. Всіх спортсменів мали завчасно попередити про продаж манежу та його реконструкцію, щоб люди мали можливість скорегувати свої плани щодо підготовки до змагань, а місто мало достатньо часу підготувати запасні варіанти для тренувань спортсменів. Спортсменам дали лише кілька днів на виїзд, щоб зібрати речі. Зараз кажуть, що після реконструкції, більшість федерацій зможе повернутися до манежу, але всі домовленості лише усні. Тренери у відкриту говорять, що чи будуть їх спортсмени займатися у манежі залежить від того, скільки абонементів продасть «SportLife». Хіба це цивілізований спосіб роботи у 21 столітті? Ми впевнені, що команда «Запоріжсталі», яка фактично керує містом 1.5 останні роки, відповідно і Ви як мер, знали заздалегідь про плануємий продаж манежу, і тому та ситуація, що виникла, є ще більш цинічною. Всі бачать подвійні стандарти. Спочатку міська влада на телевізійні камери нагороджує спортсменів, а потім заслуги цих же спортсменів невілює, забираючи можливість проводити  тренування? За останній рік «Запоріжсталь» передала на баланс міста вже купу соціальних об’єктів – дитячі садки, будинки культури тощо… Зараз, вочевидь, місто знову має віднайти ресурси, щоб допомогти нашим спортсменам. Вони наші діти і ми їм звісно допоможемо, але так не можна робити. Треба було внести зміни до бюджету, запланувати необхідне фінансування.  На футбол знайшли гроші, а олімпійців  кидаємо на призволяще?

З огляду на вищенаведене, вимагаємо від Вас, шановний Володимире Вікторовичу, вжити термінових заходів задля забезпечення належних умов тренування та функціонування спортивних шкіл та федерацій м. Запоріжжя, що до останнього часу працювали в легкоатлетичному манежі.

депутати міської ради

фракція ВО “Батьківщина”: Ірина Костенко, Віталій Рябцев, Володимир Максимов, Олег Афанасьєв, Олександр Вєдєнєєв, Володимир Москаленко;

фракція: “Самопоміч”:  Дар’я Трюхан, Віктор Пріт, Олена Галкіна, Олег Германюк, Андрій Маляренко, Олег Корольов;

фракція “Укроп”: Михайло Прасол, Олена Сідельникова, Руслан Ярошенко, Олег Коломоєць, Сергій Балашов, Генадій Старцев, Генадій Наумов;

фракція “Солідарність”: Олександр Константинов, Андрій Согорін, В’ячеслав Зайцев, Микола Білий, Ольга Ревчук, Генадій Васильчук, Олександр Кобзарюк

позафракційні депутати: Катерина Константинова.

Читайте также:  Скандал: у запорожских спорстменов украли инвентарь в экс-запорожсталевском манеже

 

03.07.2017 16:31

Об Авторе

Александр Чубукин