Новини, Популярне, Суспільство, Фото-відео, Эксклюзив

Від художньої ковки до буржуйок для бійців ЗСУ: як війна змінила життя запорізького підприємця (ФОТО, ВІДЕО)

Від художньої ковки до буржуйок для бійців ЗСУ: як війна змінила життя запорізького підприємця (ФОТО, ВІДЕО)
01.12.2022 19:42

Війна змінила звичне життя  майже всіх українців. Багато хто пішов зі зброєю у руках захищати рідну землю. А серед тих, хто залишився у містах та селах — велика кількість помічників нашим воїнам. Підприємець Віктор Гноєвой — серед таких.  До війни він займався виготовленням під замовлення різних виробів художньої ковки та будівельними роботами. Серед іншого  — нові красиві ковані альтанки в парку Гагаріна біля РАГСу — це також його робота. Але з 24 лютого все змінилось. 

Днями журналісти Акцента поспілкувалися з підприємцем, що з початком війни ще й став волонтером.

  • Знаю, що ви ще навесні активно допомагали нашим військовим. Розкажіть, чим саме?
  • 24 лютого  почалася війна, а 25-го ми почали робити протитанкові їжаки, адже місто потрібно було підготувати для захисту.  Трохи потім  стали спілкуватися з військовими, весна холодною була, тож  почали робити буржуйки. Спершу варили їх  з газових балонів. Почали викладати у Фейсбуці пости. Люди нам привозили старі балони, так кілька десятків буржуйок дуже швидко зварили.  Потім пішли скоби та ломи для бліндажів, плити з ресор варили для бронежилетів, поки професійних не вистачало в армії.
  • Що змінилось восени? Які зараз буржуйки робите?
  • Восени змінилася погода. Стало холодно (сміється). Зараз робимо буржуйки вже повністю з листового металу. Я почитав, як правильно їх треба робити, щоб гарна тепловіддача була, був високий ККД. Все виходить, військові дуже задоволені.
  • Яка собівартість буржуйок?
  • Собівартість однієї складає в районі 3000 грн — це матеріали, електроенергія, супутні витрати. Саму роботу не рахуємо  —  робимо з хлопцями це у вільний час, а часто і за свої гроші. За добу один зварювальник може зробити 2 печі, якщо є всі матеріали і є електроенергія.
  • Якимось конкретним підрозділам допомагаєте?
  • Всім робимо, нікому не відмовляємо. Через волонтерів з «Солдатського привалу» до нас звертаються, через інших волонтерів, хтось у Фейсбуці побачив, пише повідомлення, через знайомих…  Загалом з 24  лютого по сьогоднішній день виготовили більше 130 печей, 10 000 скоб, десятки ломів, монтіровок. Також буває просять щось зварити по кузову автомобілів — багажники, станини для кулеметів і таке інше. Доробляємо вже другу польову кухню — в грудні плануємо віддати військовим. 
Віктор Гноєвой
  • Хто вам допомагає, звідки гроші берете ?
  • Десь 50% зробили за свої гроші, половина це допомога ззовні. Дуже допомагає спілка підприємців “Board” — значну частину коштів дають вони, також знайомі допомагають, іноді публікації у Фейсбук ставлю. Зараз звичайно дуже багато звернень щодо печей. Робимо буржуйки практично кожного дня. Є час між роботою, є матеріал куплений — хлопці виготовляють. За тиждень зараз десь 10 печей точно робимо. Можемо і більше, але це треба вже робити на комерційній основі — бо витрат дуже багато і самі ми все не потягнемо.  Але сподіваюся, що навесні вже буде наша перемога, і буржуйки військовим так не будуть потрібні.

Слід зазначити, Віктор Гноєвой виготовляє печі і під замовлення цивільним. Ось така піч (на передньому плані), наприклад, коштує до 10 000 грн.

Якщо у вас є бажання допомогти волонтерам виготовити буржуйки — матеріалами (листовим металом) чи фінансово, ви можете зв’язатися з Віктором Гноєвим через його сторінку в соціальній мережі Фейсбук.

Номер картки:  4149 6293 5007 2021 Гноєвой Віктор

Альтанки в парку Гагаріна — робота Віктора Гноєвого

Фото Ігоря Гур’єва, архів Віктора Гноєвого та порталу «Акцент»

Підписуйтесь на Акцент в
01.12.2022 19:42


Об Авторе

Александр Чубукин