“Від однієї ракети там нічого не впаде, і від п’яти не впаде”: оглядач про можливі наслідки руйнування ДніпроГЕСу

Про це в етері “Новин Приазов’я” розповів оглядач видання «Дзеркало тижня» Ігор Маскалевич.

“У Запоріжжі гребля заввишки біля 50 метрів. При руйнуваннях, відповідно, першими затоплює перші прилеглі 5-6 кілометрів, потім 10.

У Запоріжжі може бути досить велика хвиля. Але знову ж: від однієї ракети там нічого не впаде, і від п’яти не впаде, і від десяти не впаде. Там треба щоби потрапило у дуже вразливі місця, під час великих паводків, коли через греблю скидається вода. Ось приблизно те саме.

Є таке поняття, як проран. Тобто пролом, який у греблі. Ось її розміри.

Реально, знову ж таки, в історії Запорізької ГЕС, її підривали двічі, у 1941 та 1943 роках. У 1941 році підірвала відступаюча радянська армія, у 1943 році відступаючі фашисти. В обох випадках були повені, було затоплення. Але знову ж таки, на тлі тодішнього жаху нічого такого не запам’яталося”, – каже Маскалевич.

Що буде у разі прориву ДніпроГЕС

Існують поняття про «зони катастрофічного затоплення». До них потрапляють території Комунарського, Олександрівського, Дніпровського та Вознесенівського районів Запоріжжя. Список адрес, які знаходяться у зоні ризику, є на сайті міської ради. Їх ми залишимо нижче.

Як раніше повідомляв “Акцент”, в зону катастрофічного затоплення потрапляють наступні населені пункти району:

. Нижня Хортиця
с. Розумівка
с. Бабурка
с. Канівське
с. Лисогірка
с. Біленьке Перше
с. Біленьке
с. Червонодніпровка
смт. Балабине
смт. Кушугум
смт. Малокатеринівка
с. Григорівка
с. Веселянка
с. Річне
с. Юльївка

Розраховано, що підйом води у зонах затоплення може досягти 8-12 метрів. Протягом 2-4 діб має відбутися поступовий спад.

» Відповідно пунктів 3 та 4 Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2013 № 841, проводиться обов’язкова (п. 3) загальна (п. 4) евакуація населення із зони катастрофічного затоплення населених пунктів у разі руйнування гідротехнічних (гідрозахисних) споруд, хвиля прориву яких може досягнути зазначених населених пунктів менше ніж за чотири години.» — йдеться на сайті Запорізької районної адміністрації.

Крім того, на сайті «Нова Україна. Інститут стратегічних досліджень» вказують, що у разі прориву ДніпроГЕС, на Запорізькій АЕС може виникнути аварія.

«Від гідроудару та закінчення величезної кількості води дамби будуть розмиті, рівень води в Каховському морі після такого катаклізму сильно знизиться. Ставок-охолоджувач Запорізької АЕС залишиться без води, що призведе до аварії за типом Фукусіми у зв’язку з проблемою охолодження шести реакторів-мільйонників» — йдеться у дослідженні.

Фото: ЦМКФФА України ім. Г. С. Пшеничного

Андрей Бездольный
Редактор