Відпочинок, Новини, Події

Відпочинок 2023 в Україні: чи можна купатися в Чорному морі

Відпочинок 2023 в Україні: чи можна купатися в Чорному морі
09.06.2023 12:02

Російський підрив греблі Каховської Гідроелектростанції призвів до серйозних негативних наслідків для навколишнього середовища, як стверджує еколог і експерт Мережі захисту національних інтересів ANTS, Олег Листопад. Живі організми значно постраждали від цієї катастрофи.

Одним з головних наслідків є масове вимирання риби та інших водних організмів через різкі зміни в середовищі. Частина прісноводної риби була винесена до солоного Чорного моря, де також відбулося загибель риби. Внаслідок катастрофи багато органічних речовин потрапило до Чорного моря, що має небажані наслідки. Трупи тварин, загибла риба та сміття з вигрібних ям та туалетів опинилися у морі, утворюючи так звану «органічну кашу». Це масивне забруднення води призведе до неможливості купання у Чорному морі.

Еколог також підкреслює, що велика кількість органічних речовин послужить поживою для мікроскопічних водоростей, які почнуть швидко розмножуватися. Це спричинить дефіцит кисню в воді та масові замори, що перетворять Чорне море на становище органічної каші. У такій забрудненій воді неможливо буде купатися. Таким чином, курортний сезон став невизначеним, оскільки неможливо використовувати таку воду ні для яких-небудь цілей.

Проте наразі важко оцінити точний масштаб трагедії. Для цього необхідно стежити за рухом води та проводити дослідження. Однак, очевидно, що підрив греблі Каховської Гідроелектростанції мав серйозні екологічні наслідки та призвів до серйозного забруднення Чорного моря.

Зазначимо, В Одесу продовжують прибиватись водою до берега предмети вжитку людей з Херсонщини.

Підписуйтесь на Акцент в
09.06.2023 12:02


Об Авторе

Яна Учаева