Новини, Політичні новини

Військові не повинні оббивати пороги чиновницьких кабінетів, – Михайло Цимбалюк про оформлення статусу УБД

Військові не повинні оббивати пороги чиновницьких кабінетів, – Михайло Цимбалюк про оформлення статусу УБД
15.03.2023 15:14

Верховна Рада України розширила перелік осіб, які можуть отримати статус учасника бойових дій.

Свою думку щодо цього висловив народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк.

За словами політика, вже за декілька років статистично в Україні буде до 5 мільйонів ветеранів, учасників бойових дій.

«Тому зараз ми маємо на законодавчому рівні створити умови для того, аби правильно прийняти цих людей у цивільному житті. Особливе питання – оформлення учасника бойових дій. Варто напрацювати систему, згідно з якою військові не будуть оббивати пороги чиновницьких кабінетів, а весь пакет документів могли б оформити, наприклад, через додаток «Дія», – розповів Михайло Цимбалюк.

Політик вважає, що цей процес треба значно спростити. У комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів проводять круглі столи з представниками центральних органів виконавчої влади, народними депутатами, військовими та волонтерами, аби розв’язати це питання.

«Треба зробити все для того, щоб учасники бойових дій мінімально ходили по чиновницьких кабінетах і переконували усіх в тому, що вони мають отримати статус УБД. Ми хочемо все максимально спростити, щоб процедура відбувалася без участі військового. Виняток – виникнення якихось сумнівів. Ми також звернулися до волонтерської та військової спільноти, щоб вони сказали, яким би хотіли бачити цей механізм», – наголосив Михайло Цимбалюк.

Підписуйтесь на Акцент в
15.03.2023 15:14


Об Авторе

Александр Чубукин