Війна, Новини, Події

«Всі, хто був на відкритій місцевості, загинули»: свідки розповіли про удар «Іскандером» по 128 бригаді

«Всі, хто був на відкритій місцевості, загинули»: свідки розповіли про удар «Іскандером» по 128 бригаді
07.11.2023 11:04

Жителі селища Зарічне Запорізької області, під час російського ракетного удару, в результаті якого загинули бійці 128 окремої гірсько-штурмової бригади, поділилися своїм свідченням з журналістами Радіо Свободи щодо подій в перші хвилини після атаки. За їхніми словами, всі, хто перебував на відкритій місцевості, загинули.

Депутат місцевої селищної ради Олександр Панченко заявив, що сила удару була надзвичайно великою.

«Всі, хто перебував на вулиці, на відкритій місцевості – всі загинули. Ви самі знаєте цю історію і скільки хлопців було на вулиці. Сила удару була надзвичайно великою. Адже використовувався осколковий заряд великої потужності. Навіть до мене в квартиру прилетів осколок, пробив вікно і влучив в квартиру. Якби хтось стояв поруч, то це могло б вбити», – розповів він про загиблих військових і додав, що бачив багато трупів.

Панченко розповів, що в його родині постраждало четверо людей: його дружина, її сестра та батьки, всі отримали різні ступені тяжкості поранень. Чоловік заявив, що приліт ракети стався біля будинку батьків його дружини.

Ще одна жителька Зарічного, яка говорила на умовах анонімності, заявила, що на вулиці, де стався приліт ракети «Іскандера», всіх поранило.

За її словами, розліт осколків був дуже великим.

«Одну з постраждалих жінка зазначила, що уламок поранив її на велику відстань від місця прильоту», – вказала жінка.

Вона також розповіла, що поруч з місцем атаки розташовані два чотириповерхових будинки. Там розбило скло в квартирах, люди отримали різані поранення. У однієї жінки була різка порана голови.

Всі, хто знаходився на відкритій місцевості в момент атаки, отримали поранення від осколків, додала жителька.

Раніше Зеленський прокоментував удар по 128-ій бригаді на Запоріжжі під час шикування.

Нагадаємо, 3 листопада внаслідок удару ракетою «Іскандер-М» по особовому складу 128-ї ОГШБр на Запорізькому напрямку загинули та отримали поранення військовослужбовці, травмовано 9 мирних мешканців. 

Бійці бригади, з якими вдалося поспілкуватися журналісту Акценту, схиляються до думки, що наводку зробив хтось із місцевих, дізнавшись про плани зібрати військових на шикування. Втім це ніяк не змінює ситуації та не знімає відповідальності з командувача, що дав розпорядження зібратися бійцям, серед яких було чимало офіцерів, у купу.

Підписуйтесь на Акцент в
07.11.2023 11:04


Об Авторе

Яна Учаева