Війна, Новини, Погляд, Події

Вся справа в кількості військ: експерт Тейнер пояснив, чому росія не витримає наступу ЗСУ на Запоріжжі

Вся справа в кількості військ: експерт Тейнер пояснив, чому росія не витримає наступу ЗСУ на Запоріжжі
09.05.2023 15:15

Італійський військовий експерт Томас Тейнер зробив підрахунок кількості військ, що необхідні для утримування лінії оборони росіянам на Запорізькому напрямку та порівняв їх з реальним чилом окупантів та наявною у них технікою

Як інформує Акцент, свої підрахунки та поясненния довкола побудови оборони росіян на Запорізькому напрямку Томас Тейнер виклав на своїй сторінці в Твіттер.

На думку аналітика, росії, незважаючи на широкорозгалужену лінію оборони, як наприклад під Токмаком, все одно не вистачить кількості військ та техніки для утримання діючої лінії розмежування. Наводимо текст автора:

Скільки військ і техніки потрібно для утримання лінії оборони в конфлікті рівних: оцінки з довідника члена НАТО щодо утримання 30 км фронту проти механізованих і танкових дивізій:

Перша лінія окопів, щоб уповільнити наступ: близько 300 військових на кілометр або всього 9000 військових. За цією траншеєю: 600 основних бойових танків, 900 БМП і 22 тис. бійців у дві лінії для мобільної оборони. Ці 31 000 військових мають:
• 180 пускових установок ПТРК Spike
• 900 пускових установок Panzerfaust 3
• міномети 240+ 81/120 мм

Щонайменше 240+ 155-метрових гаубиць, а також 2 батальйони середньої і 3 малої дальності для підтримки цих військ.
Загалом 54 000 військових повинні бути розгорнуті для утримання 30 км фронту, з додатковими 36 000 військовими як маневровим резервом, якщо ворог зможе прорватися.

САУ

Цей маневровий резерв повинен мати 400 основних бойових танків, 600 БМП, 180 155-мм гаубиць.

Загалом для захисту фронту довжиною 30 км від рівного противника, який кидає 8-10 танкових і мотострілецьких дивізій для великого наступу, необхідно 90 000 військовослужбовців.

Росіяни тримають близько 800 км фронту в Україні. І Україна збирається направити еквівалент 6-8 механізованих дивізій, щоб завдати удару лише по одній точці цієї лінії, а росіяни не знають, де.

Щоб зуміти розбити український наступ до прориву росіянам знадобиться приблизно 54 000 військових на 30 км фронту… на всі 800 км фронту всередині України це буде 1 440 000 військових.
Але зупинимося лише на лінії фронту від Дніпра до м. Донецька. Україна, швидше за все, нападе в цьому секторі: приблизно 300 км фронту… що вимагатиме від Росії розгортання 540 000 військових для його захисту. І це без урахування маневрового резерву.

Скільки насправді військ у Росії на Півдні? Приблизно 90 тис. або приблизно 300 осіб на кілометр фронту, що дорівнює кількості, яку військові країни НАТО вважають необхідною лише для укомплектування першої лінії окопів.

Імовірно, Росія має щось від 300 000 до 360 000 військових в Україні (я вважаю, що це менше), і навіть якщо росіяни зберуть більшість своїх підрозділів до ймовірних пунктів атаки, вони не мають достатньо сил, щоб зупинити українську атаку: ні в людях, ні в техніці.

Головне для України – зберегти точку атаки в секреті до останнього моменту. Одного разу українські сили прорвуться крізь слабо укомлектовані російські лінії та будь-який маневровий резерв, який росіяни зможуть зібрати в цьому районі, опиняться під безперервним артилерійським обстрілом і вогнем GMLRS, намагаючись перейти на позицію для контратаки.

Те саме станеться з тими силами, які Росія виведе з фронту в іншому місці та спробувати рухатися до українських авангардів. Росія не має сил захищати фронт, який вона намагається утримати; а Росія не має ні транспортних засобів, ні засобів протиповітряної оборони, щоб перекинути свої нечисленні резервні сили назустріч українському прориву.

Крім того, український обман, хитрощі та відволікаючі атаки гарантують, що Росія матиме свої резервні сили далеко від фактичної точки атаки. Путін кине все, що має, на український наступ, і це буде кривава і жорстока битва, але також битва, у якій Росія неспроможна перемогти. Вони спалили людей та техніку, щоб протистояти українському наступу у їхніх марних спробах взяти Бахмут.

І останнє, але не менш важливе: зараз у Росії в Північному Криму близько 10 000 військовослужбовців: по 5 на 1 км фронту.

Нагадаємо, раніше Томас Тейнер виклав свої думки, де саме на півдні може проходити контрнаступ ЗСУ.

Підписуйтесь на Акцент в
09.05.2023 15:15


Об Авторе

Александр Чубукин