Новини, Події, Суспільство, Фото-відео

Як зсередини виглядає зруйнований від ракети будинок у Запоріжжі (ФОТО)

Як зсередини виглядає зруйнований від ракети будинок у Запоріжжі (ФОТО)
15.05.2024 11:32

Півтора року тому, 10 жовтня 2022 року, ракета влучила в будинок по вулиці Незалежної України в Запоріжжі. Було зруйновано другий під’їзд будинку, а перший під’їзд опинився розірваним від іншої частини будівлі. Загинуло 5 мешканців, ще 8 отримали поранення.

Зараз у будинку проводять відновлювальні роботи, які мають завершитися до кінця цього року (раніше вставновленого терміну в документації). Однак і досі частково залишилися квартири, в яких видно наслідки атаки. Зруйновані меблі, залишине майно, залишки кімнат зі шпалерами — все це нагадує про жах пережитого мешканцями будинку.

Всього постраждало більше 50-ти квартир. Усі ці родини чекають на те, щоб повернутися в свої домівки.

Вартість робіт з відновлення будинку складає 172 мільйони гривень, які є державними коштами.

«У квартирах буде зроблено базовий ремонт, в який не враховані лише меблі. Буде обладнаний санвузол і кухня. Все буде зроблено так, аби люди могли заїхати й проживати там», — розповів очільник Запорізької ОВА Іван Федоров.

Керівник Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Запорізькій області Олег Галич розповів, що прокладання цегляної кладки на одному поверсі триває декілька тижнів.

Через тиждень будуть завершені перекриття на останньому поверсі. Потім розпочнуться роботи по утепленню даху й монтажу. Що стосується комунальних мереж, то деякі мешканці будинку самостійно відновили, а подекуди ці роботи виконав підрядник, — пояснив Галич.

Будівельники, які працюють на об’єкті неодноразово стикалися з труднощами, оскільки проєктна документації відрізняється від реальної ситуації в будинку.

Через те, що проєкт не завжди відповідає дійсності, майже кожного дня приймаються рішення для поліпшення та ускорення робіт по ремонту будинку. Крім того, коли будівельники почали розбирати фундамент, то побачили на ньому тріщини. У зв’язку з чим, прийшлося його дообстежити, а після цього провести додаткові роботи для зміцнення фундаменту, – розповів радник заступника директора ТОВ “БК “КОНСУЛ” Дмитро Тоболовський.

У Запоріжжі залишаються ще два зруйновані будинку, де наразі не виконуються жодні роботи — це Соборний, 44 і Зестафонська, 8. На обидва об’єкти в бюджеті немає коштів для відновлення. За попередніми оцінками. Всього потрібно більше 250 мільйонів на ці проєкти.

По багатьом об’єктам, де зараз тривають відновлювальні роботи, є економія. Але дефіцит є навіть попри те, що вдалося зекономити 70 мільйонів на відбудові будинку на Соборному 151.

Проєкт відновлення будинку по вулиці Зестафонській, 8 не профінансований зовсім. За попередніми оцінками, потрібно 100 мільйонів гривень. Також потрібно 150 мільйонів на проєкт будинку на Соборному, 44. Є частина, яку будуть фінансувати місто, меценати, обласна влада, але все одно коштів не вистачає, — пояснив Федоров.

Також Федоров пояснив, що будинок по вулиці Зестафонській, 8 будуть відновлювати частково, лише вцілілі під’їзди. Жителі вщент зруйнованих під’їздів отримають сертифікати на придбання нового житла.

Підписуйтесь на Акцент в
15.05.2024 11:32


Об Авторе

Ира Крамаренко