Війна, Новини, Суспільство, Фото-відео, Эксклюзив

З мінами та снарядами поруч: як на Запоріжжі збиратимуть врожай цього року (ФОТО)

З мінами та снарядами поруч: як на Запоріжжі збиратимуть врожай цього року (ФОТО)
04.07.2024 11:01

У понеділок, 1 липня, співробітниками ГУ ДСНС України у Запорізькій області на території Широківської сільської територіальної громади Запорізького району було проведено профілактичний рейд: «Безпечний врожай 2024» щодо забезпечення належного захисту від пожеж сільськогосподарських полів, угідь, підприємств, місць переробки та зберігання зернових і грубих кормів.

Разом із представниками держорганів у рейді також взяла участь журналістка Акценту.

Згідно з інформацією співробітників ДСНС, з початку року на відкритих територіях у Запорізькій області сталося 525 пожеж, вогнем було знищено близько 108 га. З початку цьогорічного літнього сезону на відкритих ділянках виникло 108 загорянь, на загальній площі 16 га.

На полях Запорізького району вже розпочалася зернозбиральна компанія 2024 року. Водночас, до служби безпеки щодня продовжують надходити заявки від місцевих мешканців про виявлення вибухонебезпечних предметів в полях міста Запоріжжя та у прифронтових населених пунктах.

«Загалом знаходимо касетні боєприпаси від реактивної системи залпового вогню, касетні боєприпаси це 9М1010, 3Б30. Такі боєприпаси підлягають знищенню у встановленому порядку, при необхідності залучається пожежний розрахунок. Вони небезпечні тим, що мають невеликий розмір і можуть бути частково присипані землею, а також залежно від того, скільки часу вони пролежали з моменту виявлення. Найбільша небезпека полягає в тому, що вони мають самознищувачі, тому переносити чи чіпати їх категорично заборонено. В будь-який непередбачуваний момент вони можуть спрацювати самі по собі,» — розповів заступник начальника групи піротехнічних робіт частини гуманітарного розмінування Віктор Служивий.

Піротехнічний розрахунок ДСНС Запоріжжя провів нетехнічне та аеророзвідування. Саперами за допомогою металодетектора та квадрокоптера було виявлено протитанкову міну ТМ-62, яка була встановлена у полі. Рятувальники розповіли, що вибухонебезпечний елемент був вилучений методом стягування, оскільки під цією міною могла бути інша міна-пастка МЛ-8.

З аграріями рятувальники обговорили питання щодо безпечного збирання врожаю, справності усієї збиральної техніки, агрегатів та автомобілів.

Щороку перед збиранням врожаю державна служба надзвичайних ситуацій України, інспекторський склад проводять інструктажі, обстеження техніки, будівель й споруд щодо готовності до збирання врожаю.

«До комбайна висуваються певні вимоги щодо пожежної безпеки. Він має бути обладнаний вогнегасниками, бочками з водою, лопатами та хлопавками для гасіння трави й стерні. Це первинні засоби пожежогасіння, необхідні для ліквідації пожеж на ранніх стадіях до прибуття пожежно-рятувального підрозділу. Наразі тимчасово припинено державний нагляд, тому ми проводимо обстеження та профілактичну роботу, за результатами якої надаємо рекомендації керівникам суб’єктів господарювання щодо забезпечення належного протипожежного стану будівель, техніки та полів,» — зазначив головний інспектор Запорізького районного управління Максим Шейко.

Збір урожаю на полях розпочався тиждень тому. На сьогодні вже завершено збирання ярового гороху, розпочато збирання ріпаку та озимої пшениці. Фермер зауважив, що до кожного поля застосовується індивідуальний підхід. Прогнози на врожай він називає невтішними, оскільки цілу весну не було опадів, а також значну шкоду завдали приморозки.

«У Запорізькій області близько 80% полів окуповано. Ті, що ближчі до лінії розмежування, страждають найбільше. Особливо зараз, коли врожай вже готовий до збирання, обстріли можуть спричинити пожежі, що призведе до втрат врожаю та іншого,» — розповів виконуючий обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку Запорізької військової адміністрації Олександр Ясинецький.

Він додав, що обробляється 380 тис. га полів на прифронтових територіях, із них сіється 300 тис. га, 80 тис. га площі будуть використані для посіву восени цього року під майбутній урожай. Через небезпеку та обстріли не обробляється більша частина Пологівського району — близько 60-70 тис. га, які неможливо на сьогодні обробити.

Головною проблемою аграріїв, господарства яких знаходяться поблизу лінії розмежування, є відсутність обігових коштів. Банківські установи надають кредити лише тим підприємствам, які віддалені від фронту на 40-50 км. Наразі 129 сільгоспвиробників отримали 36 млн грн державної допомоги, по 8 тис. грн на гектар обробленої площі.

Підписуйтесь на Акцент в
04.07.2024 11:01


Об Авторе

Катерина Касімова