Зафіксовані нові помітні успіхи ЗСУ на Токмацькому напрямку (КАРТА, ВІДЕО)
09:09 22 Вересня 2023
Війна
Українські захисники після оперативної паузи і кількох днів відбиття контратак росіян, знову перейшли до більш активних дій на Токмацькому напрямку і вже мають успіхи.
Яким чином складаєтья оперативна обстановка на Токмацькому напрямку, де просуваються Сили оборони України – в матеріалі Акценту.
Офіційні джерела, як завжди достатньо обережні та лаконічні в інформуванні.
“На Мелітопольському напрямку Сили оборони продовжують наступальну операцію, завдають окупаційним військам значних втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога та змушують відходити із займаних позицій”, – повідомляється у раноковому зведенні Генштабу ЗСУ.
В той же час західні та українські експерти та OSINT-аналітики відзначають обрежені, але важливі успіхи ЗСУ на Токмацькому напрямку. Так, зокрема нашим воїнам вдалося повністю вибити росіян із важливого опорного пункту між н.п. Роботине та Новопрокопівка, просувшись в бік останнього села, а також в напрямку н.п. Копані на захід від Роботиного.

Такод ЗСУ мають успіхи і в раойні Вербового.
“На захід від Вербового ЗСУ мають тактичні успіхи за кількома напрямками. Тривають тяжкі бої,”, – повідомляє уркїанський блогет та волонтер Олег Петренко.
Італійській OSINT-аналітик Majakovsk73 показує ось таку карту просування ЗСУ довкола Вербового. Судячи з усього ціллю ЗСУ є кілька основних висот на південь від населеного пункту. Контроль над ними змусить росіян відкотитися вже фактично до самого Токмаку.

Ще однією важливою деталлю є те, що ЗСУ на цьому напрямку вперше перетнули “зуби дракона” та протитанкові рви на бронетехніці, про що вчора повідомляв Акцент, а сьогодні підтвердили в ISW. Фактично це є підготовкою до звільнення Вербового, яке знаходиться за т.з. лінією Суровікіна.
На думку аналітиків, перевагу ЗСУ отримують в тому числі завдяки успішному масовому використанню FPV-дронів по передових позиціях росіян – окопах та траншеях, а також потужній та точній артилерійській роботі. Щоденно на Токмацькому напрямку назавжди “замовкають” кілька російських гаубиць та САУ.
Приклади потужного використання FPV-камікадзе в районі Новопрокопівки, Копанів та Вербового вчора публікував Акцент:
#TOKMAK DIRECTION 🇺🇦Flying Skull unit operating along the line #Kopani – #Novoprokopivka – #Verbove showed the operation of its "fly-detonators (FPV-drones)#UkraineWillWin #ukrainecounteroffensive #UkraineRussiaWar️ pic.twitter.com/Wrbh4VAWQM
— Акцент (@AkzentZaporozhe) September 21, 2023
