Війна, Новини, Погляд, Події

Заміна Залужного на Сирського: як відреагували військові та західні ЗМІ

Заміна Залужного на Сирського: як відреагували військові та західні ЗМІ
09.02.2024 09:38

Серед військових і українського суспільситва звільнення Валерія Залужного і призначення головнокомандувачем ЗСУ Олександра Сирського здебільшого викликали негативні реакції. Чимало публічних осіб з числав військослужбовців, а також лідерів думок висловили своє невдоволення рішенням приезидента України.

Думки українських військових, волонтерів та західних ЗМІ зібрав Акцент.

Частина військових пише, що новий головнокомандувач небережливо ставиться до особового складу. Для нього взяття «якоїсь посадки» може мати більш важливе значення, ніж збереження особового складу. Особливо це стосується тих бійців, що пройшли оборону Соледару та Бахмуту, які врешті решт були залишені та втрачені.

«Вас вітає тактика: «Мені по**й, треба взять цю посадку. Робіть що хочете» на загальновійськовому рівні, — дає оцінку боєць 93-ї бригади під ніком у Твіттер Твій друг Стус, що пройшов пекло оборони Бахмуту в кінці 2022 — початку 2023 року.

Хто воював у Бахмуті, той сьогодні нічого не питає, — у свою чергу висловлює думку відомий аеророзвідник та журналіст Олександр Солонько.

Відомий інфлюенсер та волонтер Ігор Лаченков погоджується з великою кількістю негативних реакцій з числав військових щодо заміни Залужного на Сирьского, але все ж відзначає, що треба дати час та зачекати.

Про заміну Залужного.Можу йому тільки подякувати. Все інше, у мене немає жодних позитивних емоцій, я не хочу бути зараз експертом, я залишаю всі коментарі та думки військовим. Я теж бачу наскільки багато негативної реакції і від військових теж. Час покаже, — пише Лачен.

Опитуввання, яке було проведено в телеграм-каналі Акценту, на момент написання матеріалу показало, що близкьо 80% читачів, що взяли участь, не підтримують дане рішення президента Зеленського.

Що пишуть про звільнення Залужного та призначення Сирського західні ЗМІ

Призначення Сирського

Щодо призначення новим головнокомандувачем ЗСУ Олександра Сирського, впливове британске видання The Economist погоджується з думками українських військових і вважає, що цей генерал «має репутацію людини, яка готова вступити в бій з ворогом, навіть якщо це коштуватиме великих людських і технічних втрат».

«Він є суперечливою фігурою, яка викликає суперечливу реакцію серед офіцерів. Одні вихваляють його професіоналізм, інші кажуть, що він залякує своїх підлеглих… Він менш схильний ставити під сумнів пріоритети президента. Обійнявши найвищу посаду, він повинен буде пом’якшити свій стиль командування і навчитися говорити правду владі», — пише  The Economist. 

Наслідки звільнення Залужного

Валерій Залужний є героєм України, тож, на думку журналістів, його звільнення матиме і політичні наслідки. Найголовніше питання — чи зможе Зеленський скористатися відставкою Залужного, щоб переорієнтувати своє бачення війни.

«Сьогодні президент все ще публічно обіцяє, що Україна поверне кожен сантиметр землі, окупованої російськими військами, навіть розуміючи, що це станеться не скоро, якщо взагалі станеться.

Якби українські сили змогли вигнати російських окупантів, це було б чудово. Однак, якщо не станеться щось абсолютно несподіване, війна, визначена територією, – це війна, в якій Україна не може перемогти», — пише The Economist.

Також зазначається, що важливо, аби поточні зміни не погіршили боєздатність України. Зеленський повинен розглядати реорганізацію як шанс «переосмислити своє бачення війни».

«Щоб вистояти в майбутній тривалій боротьбі, Україна має підвищити свою стійкість. Україна вийде переможцем з цього кривавого конфлікту, якщо вона буде процвітаючою, демократичною, орієнтованою на Захід країною.

«У цьому питанні не повинно бути ніякої різниці між президентом і його командувачами», – зазначає The Economist. 

Підписуйтесь на Акцент в
09.02.2024 09:38


Об Авторе

Александр Чубукин