Війна, Новини, Суспільство

Запоріжців викликатимуть до військкоматів за допомогою смс-повідомлень

Запоріжців викликатимуть до військкоматів за допомогою смс-повідомлень
09.03.2022 16:55

Згідно наказу президента України №69/2022 «Про загальну мобілізацію», районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки проводять відповідні заходи.

Про це повідомляє «Акцент» з посиланням на фейсбук-сторінку Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Зважаючи на те, що особовий склад військових установ частково задіяний для виконання бойових завдань, застосовується оповіщення військовозобов’язаних усіма доступними засобами, у тому числі і смс-повідомленнями.

Також у Запорізькому обласному ТЦК та СП нагадали основні положення:

Відповідно ст. 39 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», на військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов’язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації.

Відповідно ст. 22 п. 7 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», гранічний вік для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду, з числа осіб:

  • рядового, сержантського і старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу — до 60 років;
  • вищого офіцерського складу — до 65 років.

Згідно ст. 336 Кримінального кодексу України ухилення від призову на мобілізацію карається позбавленням волі від 3 до 6 років.Згідно ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

Громадяни зобов’язані: з’являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України — за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України — за викликом Служби зовнішньої розвідки України) для взяття на військовий облік військовозобов’язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період (частина 1)

Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу начальника районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Нагадуємо, що якщо людина покинула місце проживання внаслідок бойових дій, вона повинна у десятиденний термін прибути до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки, та стати на військовий облік.

Підписуйтесь на Акцент в
09.03.2022 16:55


Об Авторе

Андрей Бездольный