Війна, Новини, Події

Зеленський прокоментував удар по 128-ій бригаді на Запоріжжі під час шикування

Зеленський прокоментував удар по 128-ій бригаді на Запоріжжі під час шикування
06.11.2023 10:27

Президент України Володимир Зеленський назвав удар на військовим на Запоріжжі «трагедією, яку можна було уникнути».

Про це повідомляє «Акцент» з посиланням на відеозвернення президента, де він висловив співчуття всім рідним та близьким загиблих воїнів. Нагадаємо, у нашій публікації — детальний розбір трагедії.

«Міністр оборони Умєров доповів мені про заходи, яких вжито, щоб зʼясувати всі обставини того, що сталося, хто конкретно та які розпорядження давав», — сказав він.

За фактом трагедії було зареєстровано також кримінальне провадження. Триває відповідне розслідування. Зеленський зазначив, що зараз важливо встановити повну правду про те, що сталося, і більше не допустити подібного.

«Кожен військовий у зоні бойових дій – у зоні дострілу та аеророзвідки ворога – знає, як треба поводитися під відкритим небом, як дбати про безпеку. Зараз розслідування має дати рідним загиблих воїнів і суспільству чесні відповіді, як сталася трагедія та чиї розпорядження були неправильними», — сказав він.

Нагадаємо, 3 листопада внаслідок удару ракетою «Іскандер-М» по особовому складу 128-ї ОГШБр на Запорізькому напрямку загинули та отримали поранення військовослужбовці, травмовано 9 мирних мешканців. 

Бійці бригади, з якими вдалося поспілкуватися журналісту Акценту, схиляються до думки, що наводку зробив хтось із місцевих, дізнавшись про плани зібрати військових на шикування. Втім це ніяк не змінює ситуації та не знімає відповідальності з командувача, що дав розпорядження зібратися бійцям, серед яких було чимало офіцерів, у купу.

У другій половині дня на ситуацію вимушені були відреагувати керівництво Закарпатської ОДА та міністр оборони Устем Умеров. Останній заявив про проведення перевірки обставин відповідними органами МО.

За інформацією народного депутата від «Батьківщини» Олексія Кучеренко в наслідок обстрілу загинули 28 військових та 53 були поранені.

Підписуйтесь на Акцент в
06.11.2023 10:27


Об Авторе

Игорь Гурьев