Взгляд, Новости, Общество

Червоний Івано-Франківськ різко пожовтів: що за цим стоїть?

Червоний Івано-Франківськ різко пожовтів: що за цим стоїть?
12.04.2021 15:01

Згідно з актуальними даними, в «червоній зоні» на сьогодні Київ і 12 областей. Про це йдеться в повідомленні на сайті МОЗ. Нещодавно цей список полишило місто Івано-Франківськ. 

«Скасувати з 00 годин 00 хвилин 10 квітня 2021 року «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення Covid-19 на території Івано-Франківської області», – сказано в рішенні, яке у п’ятницю, 9 квітня, опублікував міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

Природньо виникає питання, з яких причин місто вийшло з «червоної» зони? Дійсно, в Івано-Франківську спостерігається значне зниження захворюваності. Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. Зазначалося, що комплекс карантинних і обмежувальних заходів ефективно спрацював у області. На початку березня кількість заповнених ліжок з киснем в області складала 82,5%, станом на 9 квітня – 38%.

Проте виникають певні сумніви, з огляду на статистику індикаторних показників для визначення регіонів зі значним поширенням COVID-19 станом на 11 квітня 2021 року, чому місто перевели у жовту, а не помаранчеву зону? 

В Івано-Франківську рівень госпіталізації та завантаженість ліжок з киснем є вищою за Кіровоградську, Луганську та Закарпатські області. В свою чергу, вони знаходяться в красній зоні, що є об’єктивним з огляду на захворюваність. Цікавим є той факт, що місто вивели з «червоної» зони за крок до загальнонаціонального локдауну. Невже це було зроблене навмисно? 

На це запитання відповіді немає. Ясно одне, держава не готова до чергового локдауну, який мав відбутися, якщо в «червоній» зоні опинилися би 13 областей. Економіка України просто не витримає, як і рейтинги партії діючого президента, аби цілковито не згубити і те, і те керівники держави йдуть на такі махінації. До чого це призведе – ніхто не знає. 

Проте чи варте відстрочення локдауну людських життів? Нехай на це питання відповідає президент України. 

Зауважимо, що матеріал опублікований в рубриці «Взгляд» й містить власні думки автора, які редакція може не розділяти.

Автор: Валерія Єфіменко

Подписывайтесь на Акцент в
12.04.2021 15:01


Об Авторе

Ира Крамаренко