Війна, Новини, Погляд, Події

Чи зупинять наступ ЗСУ: експерт оцінив укріплення росіян під Василівкою (ФОТО)

Чи зупинять наступ ЗСУ: експерт оцінив укріплення росіян під Василівкою (ФОТО)
11.04.2023 16:23

Росіяни постійно укріплюють лінії оборони вздовж лінії фронту та в тилу на захоплених територіях, очікуючи контрнаступу ЗСУ.

Як інформує Акцент, офіцер запасу ЗСУ та відомий блогер під псевдо»Tatagrigami» на основі супутникових знімків проаналізував укріплення росіян в районі міста Василівка Запорізької області. Свої думки він виклал на сторінці в Твіттер.

«Враховуючи дискусії щодо українського контрнаступу, що продовжуються, вкрай важливо зрозуміти ешелоновану систему оборони Росії вздовж лінії фронту, особливо на півдні. Ці лінії оборони складаються із численних перешкод, з якими зіткнеться українська армія», — пише на початку автор.

Далі Tatarigami аналізує ділянку укріплень на південь від Василівки, використовуючи супутикові знімки за лютий 2023 року.

«Хоча з тих пір відбулися деякі зміни, загальна ідея захисту залишається незмінною. Однією з ключових особливостей рубежів оборони Росії є знамениті зуби дракона, пірамідальні протитанкові перешкоди, які можуть ефективно перешкоджати або сповільнювати механізовані або моторизовані підрозділи під час атаки. Ці перешкоди можуть бути особливо ефективними в поєднанні з іншими заходами захисту», — зазначає експерт.

Офіцер запасу ЗСУ далі описує, з чого ще складається дана лінія оборони та як вона має працювати.

«Області, що безпосередньо передують і слідують за зубами дракона, зазвичай сильно заміновані, і ця конкретна ділянка лінії захисту не є винятком. Подальша лінія оборони, розташована приблизно за 300-500 метрів від зубів дракона, складається зі звичайних окопів, бліндажів і облицювання транспортних засобів, що забезпечує захисне прикриття для бронетехніки, розташованої в режимі «опущення», — пише Tatarigami.

«Лінії дерев зазвичай використовують як камуфляж для боєприпасів, спостережних постів або груп протитанкових керованих ракет (ПТРК). Не виключено, що ми можемо спостерігати наявність старих протитанкових засобів, таких як МТ-12 «Рапіра».

Приблизно через 500 метрів починається інша лінія оборони, яка включає протитанковий рів. Цей викопаний рів призначений для запобігання просуванню атакуючих транспортних засобів, змушуючи їх падати в рів, таким чином стаючи знерухомленими», — пояснює блогер.

На думку Tatarigami, пройти такі укріплення можна, проте вони можуть сповільнити просування ЗСУ.

«Хоча подолання цих перешкод, безумовно, можливо і в межах можливостей України, важливо визнати, що укріплені оборонні споруди є суттєвими і можуть значно перешкоджати маневреним силам, що атакують.

Якщо ми розглядаємо ці рубежі оборони на зображенні як єдиний ешелон, то важливо відзначити, що Росія має кілька ешелонів на деяких ділянках, аж до трьох на певних напрямках, кожен з яких розділений десятками кілометрів.

Повітряні сили можуть нейтралізувати цей захист, але обмежена кількість сучасних реактивних літаків у достатній кількості робить це складним завданням.

Успішний прорив такого захисту міг би стати цінним тематичним дослідженням для дослідників та істориків, демонструючи ефективне військове мистецтво», — зазначає експерт.

Як раніше повідомляв Акцент, росіяни збудували 70-ти кілометровий протитанковий ров у Запорізькій області.

Раніше Акцент розповідав, яким саме способом ЗСУ може прорвати оборону росіян на Півдні України: «Можливості і засоби є»: експерти про те, як звільнятимуть території на Запоріжжі (КАРТА, ФОТО)

Підписуйтесь на Акцент в
11.04.2023 16:23


Об Авторе

Александр Чубукин