Новости, Украина

Депутаты 4-х фракций горсовета требуют от Буряка созыва внеочередной сессии

Депутаты 4-х фракций горсовета требуют от Буряка созыва внеочередной сессии
03.08.2017 14:24

1(696)Под угрозой оказалась подготовка к отопительному сезону.

Депутаты демократических фракций горсовета («Батькивщина», «Укроп», «Самопомощь» и «Солидарность») требуют созыва внеочередной сессии запорожского горсовета. Соответствующее обращение отправлено на имя городского головы Владимира Буряка.

Причиной стал планируемый на середину августа конкурс на определение управителей многоквартирных домов. Депутаты оппозиционных к Буряку фракций уверены, что решения которые планируются принять городской властью могут сорвать отопительный сезон и оставить запорожцев без качественных коммунальных услуг.

Текст обращения приводим ниже:

Звернення
фракцій Запорізької міської ради
щодо проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків міста Запоріжжя

Ми, депутати Запорізької міської ради, виступаємо проти заангажованих дій міської виконавчої влади з організації конкурсу по призначенню управителя багатоквартирних будинків Запоріжжя, який оголосила міська виконавча влада. На наш погляд, запропоновані умови ставлять під загрозу інтереси запоріжців та якість обслуговування будинків.
19 серпня 2017 року планується провести конкурс з призначення управителя багатоквартирних будинків м. Запоріжжя, а це близько 4000 будинків. Усі будинки міста будуть розподілені на 4 лоти, від 600 до 900 будинків у кожному. На нашу думку, умови конкурсу унеможливлюють участь у ньому середніх та малих підприємств, і після проведення конкурсу будинки перейдуть до обслуговування декільком, вже заздалегідь визначеним, компаніям.
Склад конкурсної комісії теж викликає сумніви у об’єктивності та прозорості її діяльності. Так, до складу конкурсної комісії входять лише робітники міського виконкому та його структурних підрозділів – жодного представника громадськості чи депутата, попри те, що деякі депутати писали звернення з проханням включити їх до конкурсної комісії. Однак їх законні вимоги були проігноровані.
Наслідки від проведення конкурсу у вигляді, запропонованому міською владою, для  мешканців Запоріжжя будуть шкідливими та незворотними. Це – зростання тарифів за утримання будинку, відсутність відповідальності за надання якісних послуг, занепад житлового фонду міста.
Ми наголошуємо на іншій небезпеці: проведення конкурсу напередодні опалювального сезону ставить під загрозу вчасне підключення будинків до опалення. Тому ми вважаємо доцільним перенести проведення конкурсу після початку опалювального періоду, але не пізніше кінця 2017 року, та внести наступні зміни до умов проведення конкурсу:
1) Зменшити кількість будинків, яка входить до лоту, з 900 до «від 20 до 100»;
2) Залучити до складу конкурсної комісії депутатів міської ради.
Для цього фракціями ВО «Батьківщина», «УКРОП», «Об’єднання «Самопоміч» та «Солідарність», пропонується негайно скликати позачергове засідання сесії Запорізької міської ради, для внесення змін до умов проведення конкурсу, зробити його більш доступним для малих компаній, а проведення – прозорим.
Тільки внесення відповідних змін дасть змогу не допустити колапсу в житловому господарстві.

Голова депутатської фракції «ВО «Батьківщина» І.Б. Костенко
Голова депутатської фракції «УКРОП» М.В. Прасол
Голова депутатської фракції «Об’єднання «Самопоміч» Д.А. Трюхан
Голова депутатської фракції «Солідарність» О.О. Константинов

03.08.2017 14:24


Об Авторе

Александр Чубукин