Війна, Здоров’я, Новини, Події, Суспільство

Для українців зробили важливу заяву щодо вживання калію йодиду у випадку трагедії на ЗАЕС

Для українців зробили важливу заяву щодо вживання калію йодиду у випадку трагедії на ЗАЕС
27.06.2023 17:01

Жоден сценарій подій на ЗАЕС не потребує проведення йодної профілактики.

Про це повідомляє державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки, передає Акцент. Наукрвці нагадують, що безпідставне вживання препарату калію йодиду є не лише марним, але й шкідливим.

Радіоактивний йод утворюється тільки тоді, коли атомний енергоблок працює на потужності, тобто генерує електроенергію. Останній діючий енергоблок Запорізької АЕС був переведений у стан зупину ще у вересні 2022 року. А відтак енергоблоки ЗАЕС перебувають у зупині щонайменше 9 місяців та не генерують електроенергію протягом усього цього часу.

Найдовший період напіврозпаду, коли кількість радіоактивної речовини зменшується в два рази, з ізотопів йоду має йод I-131 – близько восьми діб. Решта ізотопів радіоактивного йоду мають ще коротші періоди напіврозпаду. отже, від зупину енергоблоків Запорізької АЕС пройшло вже понад 34 періоди напіврозпаду «найнебезпечнішого» ізотопу йоду, і його активність навіть в останньому зупиненому реакторі на ЗАЕС зменшилась у мільярди разів порівняно з вереснем 2022 року.

Отже, за гіпотетичної аварії чи теракту на ЗАЕС викид радіоактивних речовин не міститиме ізотопів йоду. Саме тому йодопрофілактика абсолютна не потрібна.

Рішення про її необхідність приймається місцевими органами виконавчої влади на основі прогнозу радіаційної обстановки та на підставі наданої цим органам інформації від представників експлуатуючої АЕС організації, МОЗ та ДСНС України.

Підписуйтесь на Акцент в
27.06.2023 17:01


Об Авторе

Ира Крамаренко