Новини, Новини компаній

Гаджети для малюків: в чому їх шкода

Гаджети для малюків: в чому їх шкода
20.12.2019 10:58

В наш час сучасних технологій, діти починають з самого маленького віку розбиратися в гаджетах, швидко орієнтуються та починають впадати в залежність від таких пристроїв. Батьки охоче підтримують їх в такій діяльності, оскільки дитина може спокійно просидіти так декілька годин. Проте мало хто може зізнатися, що це метод відволікти дитину для того, щоб мама могла займатися своїми справами. Сучасні батьки запевняють тих, хто не розділяє їх думку доводами, що дитина таким чином розвивається, пізнає щось нове і отримує знання.

Дійсно, під час перегляду спеціального контенту, дитина пізнає світ і отримує корисну для себе інформацію, тому розвивається. Але не варто забувати про те, наскільки багато шкоди може принести гаджет. Про випромінення говорите не будемо, оскільки це всім і так зрозуміло. Інша справа – залежність. Чи помічали ви хоч раз, що всі іграшки, котрі раніше були улюбленцями вашого малюка, різко стали йому не цікавими. Ви з радістю купували дитині різні набори, фігурки, книжечки, і вона із задоволенням гралася всім цим. Тепер, коли малюк взяв до рук чудо-пристрій, всі раніше куплені вами іграшки стоять і покриваються пилом в кутку кімнати.

Дуже важливим є поняття залежності

В дитини змалечку формується залежність від чого-небудь, і це може не зовсім добре відобразитися в подальшому житті, коли вона буде вже сформованою особистістю. Ви, напевне, спостерігали явище, коли забираєте у малюка планшет чи смартфон – дитина одразу починає кричати. Як турботлива матуся, ви швидше за все повернете пристрій, щоб не засмучувати свого малюка. Натомість, дитина усвідомлює, що вимагаючи щось істерикою, вона отримає це. Таке явище також може перерости в неприємну рису характеру в подальшому житті.

Ніхто не говорить, що потрібно обмежити дитину, і не давати їй гаджет

По-перше, намагайтеся максимально довго відтягнути той момент, коли дитина познайомиться зі смартфоном. Для цього не залишайте його в полі зору малюка, інакше він обов’язково захоче його взяти. Коли вже дитина познайомилася із планшетом чи телефоном, то обмежуйте їй час, проведений в компанії електронного друга. Натомість, давайте альтернативу. Наприклад, пограйте в цікаву гру або виведіть дитину на прогулянку. В компанії з батьками малюк швидко забуде про гаджет, і проведе цей час із користю. В якості альтернативного варіанту, купуйте для дитини м’які іграшки, або збирайте наліпки, які потім зможете обміняти на бажасики. Це новий формат іграшок, які обов’язково зацікавлять вашу дитину.

20.12.2019 10:58


Об Авторе

Александр Чубукин